Anarchistická federace

Bělorusko, Solidární akce s ruskými antifašisty

V sobotu 7. října proběhla před ruskou ambasádou v hlavním běloruském městě Minsk solidární akce s ruskými antifašisty. Přítomní protestovali proti pronásledování ruských antifašistů a proti beztrestnosti nacistů, kteří jsou zodpovědní za vraždy lidí v Rusku. Kolem 50 běloruských antifašistů a anarchistů se objevilo před ambasádou, kde rozvinuli transparent „ NE fašismu“, zatímco další účastnící drželi fotografie zavražděných antifašistů Timura Kaczaravi, Alexandra Rjuhina, Stanisłava Korepanova a Ilji Bondarenka. Za chvíli se objevila policie a nakázala ukončení akce. Následně vydala rozkaz speciálním jednotkám, aby začaly zatýkat protestující. Skoro všem účastníkům se podařilo opustit prostor před ambasádou, než se speciálním policejním oddílům podařilo dostat na místo zásahu. Avšak čtyři antifašisté byli zatčeni a odsouzeni na 3 dni vězení. Po jejich zatčení proběhla solidární demonstrace před budovou soudu. V současnosti by již měli být zatčení běloruští antifašisté na svobodě. Jednomu ze zatčených ovšem hrozí za účast na solidární akci vyloučení z univerzity.

fotky ze solidárni akce ZDE
video ZDE


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)