Anarchistická federace

Bělorusko, Solidární akce s ruskými antifašisty

V sobotu 7. října proběhla před ruskou ambasádou v hlavním běloruském městě Minsk solidární akce s ruskými antifašisty. Přítomní protestovali proti pronásledování ruských antifašistů a proti beztrestnosti nacistů, kteří jsou zodpovědní za vraždy lidí v Rusku. Kolem 50 běloruských antifašistů a anarchistů se objevilo před ambasádou, kde rozvinuli transparent „ NE fašismu“, zatímco další účastnící drželi fotografie zavražděných antifašistů Timura Kaczaravi, Alexandra Rjuhina, Stanisłava Korepanova a Ilji Bondarenka. Za chvíli se objevila policie a nakázala ukončení akce. Následně vydala rozkaz speciálním jednotkám, aby začaly zatýkat protestující. Skoro všem účastníkům se podařilo opustit prostor před ambasádou, než se speciálním policejním oddílům podařilo dostat na místo zásahu. Avšak čtyři antifašisté byli zatčeni a odsouzeni na 3 dni vězení. Po jejich zatčení proběhla solidární demonstrace před budovou soudu. V současnosti by již měli být zatčení běloruští antifašisté na svobodě. Jednomu ze zatčených ovšem hrozí za účast na solidární akci vyloučení z univerzity.

fotky ze solidárni akce ZDE
video ZDE


Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (3)

28. 11. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)