Anarchistická federace

Tokio: Další street party proti válce

22. února zorganizovala v Tokiu skupina "Against Street Control" již šestou street party proti vyslání japonských ozbrojených sil do Iráku. Demonstrovalo kolem 1300 lidí a policistů bylo o něco méně než posledně. Tančilo se na reprodukovanou hudbu, nechyběla ani ta živá.Obrázky z akce naleznete na stránce

http://www.mkimpo.com/diary/2004/rave_04-02-22a.htmlSkupina "Against Street Control" je složená z DJs, undergroundových hip-hopových rapperů, hudebních kritiků a nesektářských radikálů, jako jsou anarchisté a autonomové (například z ACA (Antikapitalistická akce)), kteří se účastní protiválečného hnutí. Několik DJs, které nudil stále opakovaný styl demonstrací, jenž se konaly v loňském roce, a radikálové, kteří se odchýlili od konvenčního levičáckého stejnokrojového hnutí, se dali dohromady a rozjeli demonstrace ve stylu street parties.Ulice mají ve společnosti, která se účastní války, jediný význam: dopravní cesty pro zachování všedních životů, jenž udržují válečný stav. Street party začala znovuobjevovat původní význam ulice. Tím je, že ulice jsou místa vyjádření se a setkání s ostatními.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Iniciativu Za barem

26. 10. 2019, Praha

Klasická sobotní lidovka, kde se můžete dozvědět více o nově vzniklé skupině Za barem, dobře se najíst a přispět na zajímavý projekt. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)