Anarchistická federace

Ruští antifašisté potřebují pomoc a solidaritu

My anarchisté a antifašisté Nižního Novgorodu se obracíme na každého, kdo není lhostejný k bezpráví! V Nižním Novgorodu (Rusko) politická policie vykonstruovala případ proti našim kamarádům. Antifašismus se stal v našem městě nelegálním. Prosíme o pomoc a solidaritu! Vyhlašujeme na 16., 17. a 18. března dny solidárních akcí s antifašisty z Nižního Novgorodu.

Z čeho jsou obvinění naši kamarádi?

Pětice našich přátel je obviněna z organizování „extremistické skupiny“ pod exotickým názvem „Antifa-rash“. Podle policie má tento název označovat „rudou anarchii skinheadů“ (takový mišmaš). Podle policie Artem Bystrov, Albert Gajnutdinov, Pavel Krivonosov, Dmitrij Kolesov a Oleg Gambaruk založili „extremistickou skupinu“, aby fyzicky napadali lidi, kteří vyznávají ultrapravicové názory a také aby směřovali nenávist společnosti vůči neonacistům a boháčům.

Proč jsme přesvědčeni, že je jejich případ vymyšlený?

Členské knížky, které jsou podle policie důkazem, že obvinění jsou členy „extremistické skupiny“, byly našim kamarádům podstrčeny během policejních razií. Policie se při domovních prohlídkách dopustila mnoha pochybení, a většina obviněných během nich ani nebyla přítomna. Během domovní prohlídky u jednoho z obviněných čekali svědkové z dotyčného bytu 40 minut před vchodovými dveřmi, dokud policie, která vnikla do bytu oknem, neprohledala prázdný byt. V údajných členských knížkách jsou pravopisné chyby. Policie se nám snaží podsunout, že aktivisté napsali slovo „anarchie“ s chybami. Pravidla „skupiny“ (která byla taktéž podstrčena během domovních prohlídek) jsou založena na bezpodmínečné poslušnosti a trestech pro ty, kteří se jim nepodřídí. To pochopitelně ukazuje na to, že je to policejní práce, protože taková pravidla se neshodují s principy svobody a rovnosti, které jsou blízké našim kamarádům.

Existují taktéž pochyby o vyšetřování dvou incidentů spojených s přímými akcemi proti nacistům. Pavel Krivonosov a Artem Bystrov mají alibi na dobu spáchání činů, ze kterých jsou viněni, a většina poškozených nepoznala útočníky. Bitka Gambarského a Kolesova (ke které se přiznali) s neonacistou Dmitrijem Redkinem je obyčejnou rvačkou poblíž baru, a ne plánovanou politickou akcí, ze které se je snaží usvědčit policie.

Proč jsou vlastně tito lidé pronásledováni?

Politická policie se snaží dostat za mříže aktivisty, kteří se netají se svými antifašistickými, levicovými a opozičními názory.

Artem Bystrov je hlavní obviněný. Od dubna se nachází v domácím vězení. Dlouhou dobu byl aktivní v iniciativě Food Not Bomb. Stejně tak jako jeho kamarád Pavel Krivonosov je Artem antifašistou, levicovým a sociálním aktivistou a ekologem. Účastnili se organizace a ochrany antifašistických koncertů, akcí za práva zvířat či ekologických, protijaderných a antifašistických akcí.

Albert Gajnutdinov je obviněn nejen z řízení neexistující organizace, ale také za provozování internetové stránky http://streetmob.org/ – policie má důvody, proč ji nenávidět. Tyto stránky totiž zveřejňovaly praktikování policejních metod mučení vůči antifašistům, anarchistům a opozici. Albert se ukrýval, protože se pochopitelně obával, že mu bude v případě zadržení hrozit mučení ze strany policie (o čemž bez rozpaků píšou policisté na internetu!).

Dmitrij Kolesov je hudebník kapely hrající hardcore, s antifašistickými názory.

Oleg Gambaruk se po uvěznění z důvodů zastrašování ze strany policie a vlastní nezkušenosti přiznal nejen k účasti na rvačce, ale také k členství ve vymyšlené „extremistické skupině“ (proto jsme se rozhodli mu ode dneška již nepomáhat).

Jedinou vinou těchto lidí je to, že se ani pod tlakem policie nerozhodli stát agenty, a to, že nebyli lhostejní k sociálním, ekologickým a politickým záležitostem.

Co můžete udělat?

Zaprvé potřebujeme vaší solidaritu! Úřady ignorují všechna pochybení, porušování práv a falšování důkazů, ke kterým dochází během vyšetřování. Zůstává nám pouze veřejné mínění, mezinárodní kampaň a mediální prostředky, které mohou mít vliv na směřování tohoto případu. Vyhlašujeme na 16., 17. a 18. března dny solidárních akcí s antifašisty z Nižního Novgorodu.

Zadruhé potřebujeme peníze na právníka, které nejsme schopni dát dohromady sami (kolem 3000 $). Zahájení soudního přelíčení je stanoveno na začátek března. Pravidelně budeme publikovat informace o tom, kolik peněz jsme nashromáždili a kolik ještě potřebujeme.

Děkujeme a počítáme s vaší solidaritou a pomocí!

Antifašisté z Nižního Novgorodu

Více informací o kampani naleznete zde:
http://avtonom.org/nn
http://freeantifann.livejournal.com/
http://www.facebook.com/groups/215495161878537/

Finanční pomoc:

1. SKRILL (MONEYBOOKERS)
e-mail: olegevgenich@gmail.com
Customer ID: 28988570 (EURO only)

2. Alfa-Bank
DOLLARS
Beneficiary’s bank Alfa-Bank Moscow
S.W.I.F.T. ALFARUMM
Beneficiary’s Acc. № 40817840408350001059
Beneficiary ALEKSANDR FITASOV
Correspondent bank of beneficiary’s bank WELLS FARGO BANK N.A.
S.W.I.F.T. PNBPUS3NNYC
Acc. With corresp Bank № 2000193651652

EURO
Beneficiary’s bank Alfa-Bank Moscow
S.W.I.F.T. ALFARUMM
Beneficiary’s Acc. № 40817978408350001060
Beneficiary ALEKSANDR FITASOV
Correspondent bank of beneficiary’s bank COMMERZBANK AG, Frankfurt am Main
S.W.I.F.T. COBADEFF
Acc. With corresp Bank № 400886894501EUR

Zdroj:
Rosyjscy antyfaszyści potrzebują pomocy i solidarności!
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)