Anarchistická federace

Eko-aktivista Michael Sykes odsouzen v USA

Michael Sykes u souduMichael Sykes byl 7.srpna odsouzen soudem v Monroe County na 4-10 let vězení za podpálení a úmyslné ničení majetku. Prokuratura navrhovala mnohem vyšší trest. Michael bude muset rovněž zaplatit odškodné, které soud ohodnotil na 200-400 tisíc dolarů. Michael je teprve 17-letý ekologický aktivista, a bývalý student Bedford High School. V březnu 2008 byl zatčen tajnými policisty, kdy měl údajně provést sabotáž ropovodu vedoucího přes území nedotčené přírody. Michael se přiznal ze žhářského útoku na dva domy stavěné v divoké přírodě – jeden v Crystal Waters Villas a druhý v Brentridge Lane.
SpalenisteKdyž se ho soudce ptal, proč tak jednal, Michael mu odpověděl: „Nemohl jsem se dívat, jak je při výstavbě ničen les“. Prokuratura Michaela dále vinila z podpálení supermarketu Kroger, krádeže a pálení amerických vlajek, zničení 30-metrového telegrafického sloupu a malování anarchistických symbolů v okolí.

Verze pro tisk 17.8.2008 Květoslav Vobořil
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (4)

12. 12. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)