Anarchistická federace

Akční týden ABC ve světě

Přehled několika akcí, které se konaly ve světě v rámci Mezinárodního týdne anarchistických vězňů.

Na dny 23. – 30. srpna byl vyhlášen Mezinárodní týden anarchistických vězňů. Přinášíme přehled několika akcí, které se konaly ve světě v rámci Mezinárodního týdne anarchistických vězňů.

Běloruský Anarchistický černý kříž vyzdobil hlavní město Minsk graffity s portréty tamních anarchistických nebo sympatizujících vězňů a heslem Za naši i vaši svobodu. Běloruským vězňům se věnovali také aktivisté v litevské Rize. Po promítání filmu Sacco a Vanzetti proběhlo představení aktivit Anarchistického černého kříže a příběhů běloruských a ruských vězňů.

Bělorusko
ABC

Moskevský Anarchistický černý kříž zorganizoval tematický solidární večer na podporu krymských vězňů, který zahrnoval premiéru dokumentu o jednom z falešně obviněných antifašistů Alexandru Kolčenkovi, diskusi a koncert kapely Arkadij Koc.

Moskva
ABC

V Rumunsku proběhlo při této příležitosti setkání na podporu anarchistických vězňů. Účastníci psali vězňům dopisy, udělali solidární foto s transparentem, které upraví do podoby pohlednic a pošlou vězněným kamarádům, vyvěsili také obsáhlou tabuli informující o případech anarchistických vězňů.

Rumunsko
ABC

ABC

Další transparent, tentokrát s nápisem „Proti systému nadvlády a podřízení. Proti věznění a společnosti, která vězní“ vyrobila srbská neformální anarchistická skupina, která jej vyvěsila na nadjezdu silnice poblíž hlavní věznice v Bělehradu, po níž bývají transportováni vězni.

Srbsko
ABC

Před bulharskou ambasádou v Haagu se konalo solidární shromáždění na podporu Jocka Palfreemana, který je vězněn za zabití a ublížení na zdraví, čehož se dopustil, když bránil sebe a skupinu Romů před napadením asi dvaceti rasisty. Účastníci požadovali jeho propuštění a ukončení systémové diskriminace Romů v Bulharsku.

Psaní dopisů vězněným si jako formu podpory zvolili kamarádi z nizozemského Utrechtu, kde dopisy psali v rámci „Noci solidarity s anarchistickými vězni“, jejíž součástí byl i koncert a promítání. Podobný program měli i v Denveru. Tamní skupina ABC spojila se psaním dopisů promítání dokumentu Street politics 101 o studentské stávce v Kanadě, která se přelila v několikaměsíční rioty a měla za následek mnoho zatčených.

Plakát na akci v Denveru
ABC

Některé skupiny volily pro vyjádření solidarity ráznější cestu. Afinitní skupina psů, koček a žab pomocí molotovů zatarasila jednu z hlavních ulic ve města Talca v Chile. V prohlášení k tomuto činu připomněli José Huenanta, který „zmizel“ během policejní vazby.

Chile
ABC

K mnoha již existujícím skupinám ABC v Anglii přibyla při příležitosti konání Mezinárodního týdne nová skupina s názvem ABC Hurricane. Tento název si zvolili, aby se vyhnuli místnímu určení a aby skupina byla přístupná komukoli ve Spojeném království i ve světě.

Přehled některých aktivit, které se v rámci Mezinárodního týdne anarchistických vězňů konaly v Česku, naleznete ZDE.

Odkazy v ruštině:
http://abc-belarus.org/?p=4932
http://avtonom.org/news/v-moskve-proshel-vecher-solidarnosti-s-politzaklyuchennymi-kryma

Odkazy v angličtině:
https://www.rhythms-of-resistance.org/spip.php?page=news-big&id_article=126&lang=en
http://abchurricane.noblogs.org/
http://en.contrainfo.espiv.net/2014/09/02/serbia-week-of-global-solidarity-with-anarchist-prisoners/
https://www.indymedia.nl/node/24490
https://www.indymedia.nl/node/24412
http://325.nostate.net/?p=11647

ABC

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Bezpeněžní zóna

17. 10. 2020, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)