Anarchistická federace

Anarchismus a jeho vize

Nakladatelský kolektiv Mezi řádky právě vydává český překlad knihy od Cindy Milstein.

Nakladatelský kolektiv Mezi řádky právě vydává svou v pořadí již čtvrtou řádnou publikaci – Cindy Milstein: Anarchismus a jeho vize.

Anarchismus a jeho vize je autorčiným moderním úvodem do anarchismu a jeho filozofie. Sama tuto esej v první kapitole představuje takto:

„Pokusím se zde nabídnout úvod do anarchismu z pohledu z počátku jednadvacátého století. Budu mluvit spíše o jeho vizích než o historii nebo současné praxi. To, že anarchistické projekty a anarchisté sami v této oblasti tápou, ukazuje, jak nezbytná je změna společnosti k tomu, abychom se změnili i my sami. Říká se, že jsme jenom lidé. Ale naše lidství je narušeno odcizeným světem kontroly, ve kterém žijeme. Anarchismus tvrdí, že lidé budou v nehierarchických sociálních vztazích a společenském uspořádání humánnější. Proto se budu soustředit na etiku – hodnoty, které se týkají toho, jak se lidé chovají – jež drží anarchismus pohromadě jako jasné politické přesvědčení. Jak se doufám ukáže, anarchismus funguje jako filozofie svobody; svědomí, které upozorňuje na to, že lidé a jejich komunity mohou vždy být lepší.“

Cindy Milstein je anarchistka, autorka a dlouholetá aktivistka na poli propagace anarchistických myšlenek. Je členkou Institutu pro sociální ekologii a členkou Institutu pro anarchistická studia.

Ačkoliv autorka v této práci deklaruje snahu soustředit se zejména na vize, spousta pozornosti je v knize věnována jak historii a vývoji anarchismu a jeho filozofické stránky, tak konkrétním případům moderní anarchistické praxe, které zrcadlí filozofické teze anarchismu v praxi. Nejde tedy o čistě teoretický, akademický text, ale o práci propojující teorii a konkrétní praxi.

Domníváme se, že podobný moderní úvod do anarchismu zde doposud chyběl. Anarchistickému hnutí chyběl materiál, který by mohl sloužit jako obecný úvod do anarchismu pro ty, co se k těmto myšlenkám teprve dostávají, nebo se chtějí dozvědět, co je v jádru jeho světonázoru. Věříme, že tato publikace by tuto mezeru mohla zaplnit. I proto se její cenu snažíme držet, co nejníže to jde, a brzy po vydání uvolníme také elektronickou verzi ke stažení zdarma.

Zároveň je kniha spoustou názorů a podnětů přínosná i pro ty, kteří již anarchismus přijali za svůj, a jsme přesvědčeni, že má potenciál vyvolat v řadách anarchistického hnutí tolik potřebnou diskusi.

Kniha o 64 stranách bude k dostání za cenu 40 Kč, poprvé tomu bude na festivalu Fluff fest v Rokycanech 26. - 28. července. V dalších dnech a týdnech se objeví v antiautoritářských distribucích a infoshopech.

Nyní máte možnost si tuto brožuru stáhnout ve dvou různých e-book formátech (.epub pro čtečky a .pdf pro další zařízení):
Anarchismus_a_jeho_vize.pdf
Anarchismus_a_jeho_vize.epub
Verze pro tisk 25.7.2013 Mezi řádky
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Benefit na podporu politických vězňů v ruské kauze Síť

6. 3. 2020, Hradec Králové

Koncert na podporu ruských anarchistů odsouzených k dlouholetým trestům …(více)

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)