Anarchistická federace

Podpořme anarchistickou pizzerii!

Představujeme vídeňský komunitní projekt, jehož existence je nyní ohrožena.

Pizzeria Anarchia je vídeňský komunitní projekt, který se soustředí na udržování svobodné autonomní zóny otevřené nejrůznějším alternativním akcím a diskusím. Prostory jsou vybaveny velkou kamennou pecí, ale Pizzeria Anarchia nefunguje jako klasická restaurace, vše včetně placení a přípravy jídla je založeno na dobrovolnosti a solidaritě. Návštěvníci si každou neděli mohou pizzu sami upéct a pokud mají vlastní suroviny, lze využít i komunitní kuchyni, která je součástí prostoru. Pizzeria Anarchia nabízí rovněž rozsáhlou anarchistickou knihovnu a pořádá pravidelná filmová promítání.

Tento pozoruhodný příklad anarchie v praxi fungující od listopadu 2011 je nyní ohrožen plánovaným vyklizením. Ačkoli majitelé budovy nejdříve tajili své skutečné záměry, postupem času vyšlo najevo, že jejich cílem je - v souladu se současným trendem gentrifikace městských center - vypudit nejen kolektiv Pizzeria Anarchia, ale veškeré nájemníky z budovy. I proto, že někteří členové kolektivu Pizzeria Anarchia jiný domov nemají, je třeba pustit se do boje. Zatím to vypadá, že pokud je lokální komunita silná, najaté bezpečnostní agentury ani mediální štvaní nic nezmění!

Zde přinášíme volně přeložený text jejich solidární výzvy:

Přátelé,

píšeme Vám z vídeňské Pizzerie Anarchia. Pizzeri(A) je komunitní projekt, který existuje od konce roku 2011. Minulé léto nám skončila smlouva a teď nám hrozí vyklizení (bližší informace na našem webu).
Budeme samozřemě vzdorovat, ale abychom vyklizení předešli, potřebujeme pomoc. Chceme mimo jiné posílit naši nadregionální podpůrnou síť a docílit toho, aby byl náš projekt známý i za hranicemi.

V létě budeme pokračovat v infotour, a pokud víte o prostorách ve vašem městě, kde bychom mohli vystoupit, byli bychom velmi rádi. Náš dům je znepokojivým příkladem proměny městských center, což otevírá řadu témat k diskusi. Na naší infotour samozřejmě nechceme jen mluvit, ale také se poučit z lokálních bojů a navázat osobní kontakty.

Zveme rovněž aktivisty k nám, abychom se dozvěděli něco o jejich komunitních domech, projektech a kampaních. To je možná součást infotour, ale není nutná. Kdo nás zkrátka chce navštívit a poznat, vyměnit si zkušenosti a participovat, ať nám dá vědět. Zatím jsme skoro vždy našli prostor. Je jasné, že očekáváme určité standardy solidární a svobodné komunikace.

Potěšíte nás, když vytisknete naše letáky a budete je distribuovat ve vašem městě. Pokud nemáte možnost tisku, a přesto máte zájem je šířit, dejte nám vědět, zkusíme najít řešení.
Budeme samozřejmě rovněž rádi, pokud přepošlete tento e-mail na nejrůznější mailinglisty, přátelům, komunitám a skupinám a také pokud na nás odkážete na svém webu či na něm umístíte leták.

Solidární pozdravy z Vídně
Pizzeria Anarchia

Kontakty:
http://pizza.noblogs.org
muehlfeldgasse12@riseup.net
Mühlfeldgasse 12 / 1020 Wien
+43 680 24 23 453


Vícejazyčný text letáku:
http://pizza.noblogs.org/post/2013/05/06/pizza-info-flyer/

Zdroj:
http://www.pizza.noblogs.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: In Search Of Balance

9. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Critical Readings: Judith Butler - Undoing Gender (2)

18. 6. 2020, Praha

Kritické čtení. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Social Screenings: Our Brand Is Crisis

23. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Open talk about Toxic Masculinity

9. 7. 2020, Praha

Diskuse. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)