Anarchistická federace

SOL!S Praha

V Praze začal fungovat nový solidární projekt. Při té příležitosti vydal leták o svých záměrech.

V Praze začal fungovat nový solidární projekt SOL!S. Je inspirovaný podobnými solidárními sítěmi ve světě, mezi něž patří například u nás často zmiňovaná Seattle Solidarity Network. SOL!S jako svůj první výstup vydal leták o svých záměrech:

Nezaplacená mzda?
Nedobrovolné přesčasy?
Zvyšování nájemného?
Nebo máš jiný podobný problém?

Kdo jsme?

Jsme neformální skupinou lidí, kteří mají zájem řešit své konkrétní individuální problémy na pracovišti, co se týká například bydlení či jiných případů nespravedlnosti a šikany.

Nechceme se spoléhat na soudy či sliby šéfů. Víme dobře z vlastní zkušenosti, že jednotlivec se spravedlnosti nedovolá. Zjistili jsme, že společně máme větší šanci se v konkrétních případech dobrat konkrétních výsledků.

Na pohrdání mocných a zdržovací taktiku formální spravedlnosti máme odpověď: přímou akci. Náš arzenál sahá od informování zákazníků a obchodních partnerů o nekalých praktikách dané firmy formou malých demonstrací, letákových kampaní či plakátů po demonstrace v místech bydliště toho, kdo o bezpráví rozhodl.

Jak to funguje?

Společně s vámi problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání vašich (a v tom momentě už vlastně našich) požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme je také, že v případu se angažuje Pražská solidární síť, která je připravena učinit další kroky.

Jaké budou, záleží na vás, reakci protistrany i našich možnostech.

Zapoj se!

Ozvi se, jestli máš problém na pracovišti anebo v komunitě.

Jestli momentálně žádný problém nemáš, uvítáme tvou podporu při pomoci jiným. Čím více nás bude, tím více toho budeme schopni řešit a tím spíše dokážeme pomoci taky tobě, když se dostaneš do nesnází.

Tento leták je určen všem, kteří mají podobné problémy a neví si s nimi rady, anebo pro ty, co mají zájem zapojit se do dlouhodobé činnosti a přiložit ruku k dílu.

Organizujeme se, abychom si pomáhali.

Jestli tě naše iniciativa zaujala, napiš nám na solispraha[a]riseup.net.


Leták ke stažení ZDE.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Demonstrace - Podpořte anarchisty vězněné v Rusku

27. 2. 2020, Praha

Solidární akce s odsouzenými z kauzy Síť. …(více)

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Benefit na podporu politických vězňů v ruské kauze Síť

6. 3. 2020, Hradec Králové

Koncert na podporu ruských anarchistů odsouzených k dlouholetým trestům …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)