Anarchistická federace

SOL!S Praha

V Praze začal fungovat nový solidární projekt. Při té příležitosti vydal leták o svých záměrech.

V Praze začal fungovat nový solidární projekt SOL!S. Je inspirovaný podobnými solidárními sítěmi ve světě, mezi něž patří například u nás často zmiňovaná Seattle Solidarity Network. SOL!S jako svůj první výstup vydal leták o svých záměrech:

Nezaplacená mzda?
Nedobrovolné přesčasy?
Zvyšování nájemného?
Nebo máš jiný podobný problém?

Kdo jsme?

Jsme neformální skupinou lidí, kteří mají zájem řešit své konkrétní individuální problémy na pracovišti, co se týká například bydlení či jiných případů nespravedlnosti a šikany.

Nechceme se spoléhat na soudy či sliby šéfů. Víme dobře z vlastní zkušenosti, že jednotlivec se spravedlnosti nedovolá. Zjistili jsme, že společně máme větší šanci se v konkrétních případech dobrat konkrétních výsledků.

Na pohrdání mocných a zdržovací taktiku formální spravedlnosti máme odpověď: přímou akci. Náš arzenál sahá od informování zákazníků a obchodních partnerů o nekalých praktikách dané firmy formou malých demonstrací, letákových kampaní či plakátů po demonstrace v místech bydliště toho, kdo o bezpráví rozhodl.

Jak to funguje?

Společně s vámi problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání vašich (a v tom momentě už vlastně našich) požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme je také, že v případu se angažuje Pražská solidární síť, která je připravena učinit další kroky.

Jaké budou, záleží na vás, reakci protistrany i našich možnostech.

Zapoj se!

Ozvi se, jestli máš problém na pracovišti anebo v komunitě.

Jestli momentálně žádný problém nemáš, uvítáme tvou podporu při pomoci jiným. Čím více nás bude, tím více toho budeme schopni řešit a tím spíše dokážeme pomoci taky tobě, když se dostaneš do nesnází.

Tento leták je určen všem, kteří mají podobné problémy a neví si s nimi rady, anebo pro ty, co mají zájem zapojit se do dlouhodobé činnosti a přiložit ruku k dílu.

Organizujeme se, abychom si pomáhali.

Jestli tě naše iniciativa zaujala, napiš nám na solispraha[a]riseup.net.


Leták ke stažení ZDE.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)