Anarchistická federace

Volby. Zase?

ČSAF vydává novou sérii předvolebních plakátů a samolepek. Stahujte, tiskněte, lepte!

Pár měsíců po přerozdělení útulných parlamentních křesel se nám opět rozhořel boj, tentokrát o posty obecních a městských zastupitelů, starostů, hejtmanů a senátorů. Také máte ten pocit, že se tak nějak všechno opakuje? Po volbách do parlamentu v roce 2006 byly síly pravice/levice sice vyrovnané, ale díky přeběhlíkům z ČSSD Melčákovi a Pohankovi získal pravicový blok ODS, KDU-ČSL a Strany zelených ve sněmovně většinu. Vláda přišla s reformami, které zaútočily na životní standard většinové společnosti. Po opatřeních následovala ne příliš bolestivá, ale viditelná odezva.

Píše se rok 2008, přichází 17. říjen a s ním volby do krajských zastupitelstev a senátu. Nepřekvapivě vítězí parlamentní levice. V roce 2009 následuje pád vlády, tahanice a frašky kolem předčasných voleb, Fischerův úřednický kabinet a zase předčasné volby, které vlastně vůbec předčasné nebyly. Píše se rok 2010, v parlamentních volbách vítězí neoliberálně-konzervativní blok ODS, TOP09 a Věcí veřejných. Následuje scénář jehož závěr netvoří happyend, ale ještě drastičtější opatření, tvrdě zasahující do životů obyčejných lidí. Dále; opět ne příliš bolestivá, ale viditelná odezva. To vše se samozřejmě hodí do marketingového leča ČSSD, KSČM a dalších partají, které předstírají loajalitu s neprivilegovaným lidem. Kdyby byl Ondřej Sekora nesmrtelný, jeho Kronika města Kocourkova, co se týče počtu stran, by jistě strčila Bibli do kapsy.

Hlavní roli marketingového volebního scénáře hraje magické slovo DLUH. Je tomu deset let, co jsme protestovali a mimo jiné poukazovali na to, jak finanční instituce – Mezinárodní měnový fond a Světová banka – zotročují prostřednictvím nekonečně rostoucích dluhů země třetího světa a za pomoci tamní politické elity jejich chudé obyvatele. Dnes řešíme podobný fenomén v našem politickém dolíčku. Není tomu proto, že bychom se zařadili mezi rozvojové země, ale proto, že dluh je esenciální složkou kapitalismu, ať už nese přívlastek liberální, konzervativní, nebo sociálně demokratický. Proces zadlužování se a obchod s ním je hnacím motorem kapitalistické ekonomiky a účinným bičem na hladovou třídu neprivilegovaných.

Pokud jste stejně jako my přesvědčeni, že kořeny našich problémů nepředstavuje jedna nebo druhá politická strana. Pokud jste si také všimli, že životy politiků jsou od těch našich vzdáleny jako Neptun od Slunce, přidejte se k našemu aktivnímu bojkotu každých voleb. Naše letošní návrhy na samolepky a plakáty parodují předvolební kampaně elitních politických stran a vyjadřují náš jasný postoj k reformám a utahování opasků. Stahujte, tiskněte, lepte! Ale anarchisté lidské kreativitě meze nekladou. Mnohdy úsměvné a region od regionu se lišící předvolební agitace představují nejlepší prostor pro vyjádření vašich vlastních nápadů.

Výrobky politického marketingu nesmí zůstat nedotčeny!


„Nebudu na propuštění z práce jenom nadávat. Začnu se organizovat.“
Ke stažení jako plakát, jako samolepky (3x na A4)

volby

Garantujeme odpovědné reakce

Ke stažení jako plakát, jako samolepky (6x na A4)

volby

Utáhneme opasky víc, než si myslíte
Ke stažení jako plakát, jako samolepky (4x na A4)

volby

Konec politických a ekonomických elit
Ke stažení jako plakát, jako samolepky (4x na A4)

volby

Všechny návrhy na samolepky na jedné A4 ke stažení ZDE

Související odkazy:
Anarchisté u voleb
Anarchistické předvolební VIDEO
Vhozený lístek do urny a jeho politické důsledky
A3: Proč nevolit?
Volby jsou podvod!
Podzimní volební bláto

Píšou jinde

Odkazy