Anarchistická federace

Řekni NE americké základně! Přidej se k anarchistickému bloku!

Chcete říci NE militarismu a plánům na vybudování vojenské radarové základny USA v ČR? Chcete podpořit demonstraci, která se koná 26. května v Praze, a zároveň se vám hnusí postávat pro prapory Komunistického svazu mládeže či vedle cedulí nacionalistů? Pak máte možnost zapojit se tento den do anarchistického bloku.

Na 26. května 2007 svolala iniciativa Ne základnám! (zde) od 15:00 na Václavské náměstí v Praze celostátní demonstraci, kterou nazvala Davidové proti Goliášovi. Mělo by jít o zatím asi největší veřejný protest odpůrců americké vojenské základny. Jeho cílem je vedle odmítnutí plánů na vybudování vojenské radarové základny USA v České republice také požadavek na vyhlášení referenda o této otázce.

Anarchisté, věrní své antimilitaristické tradici, jsou jedněmi z těch, kteří odmítají snahu Spojených států (a kohokoliv jiného) na rozšiřování své mocenské, vojenské a ekonomické hegemonie. Taktéž odmítáme lži politiků, kteří straší nereálnými hrozbami, vyhýbají se technickým protiargumentům a všemožně se snaží plnit přání americké vlády. Stavíme se proti nastartování nových závodů ve zbrojení, na něž doplatí zas jen obyčejní lidé a kapsu si namastí zbrojařské koncerny a prodejní politikové.

I když Československá anarchistické federace (ČSAF) vystupuje proti základně a pořádá lokální protestní akce, přesto není (několik jednotlivců je zapojeno v místních skupinách) součástí iniciativy Ne základnám! Vadí nám především spoluúčast bolševiků.

I my chceme podpořit 26. května pražskou demonstraci. Je nám však více než protivné být smícháni v davu, nad nímž vlají bolševické rudé prapory se srpem a kladivem. Víme, že podobný pocit mají i další, neanarchističtí odpůrci americké vojenské základny, a to i v samotné iniciativě Ne základnám! (zde). Jako řešení jsme zvolili anarchistický blok. Připojit se může každý antiautoritář.

Anarchistický blok bude mít sraz ve 14:45 v polovině Václavského náměstí (u historických tramvají). Demonstraci se chystáme mimo jiné zpestřit akcí armády klaunů. Pokud se vám tento nápad zamlouvá, popusťte uzdu své fantazii a přijďte na místo srazu ve svém vlastním kostýmu. Vítány jsou přirozeně vlastní transparenty, pikety, bubínky, píšťaly… – ať je náš odpor vůči militarismu dobře slyšet a vidět.

Některé odkazy k tématu základny:
Hodné rakety
Hodný radar
ČSAF říká NE radarům!

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)