Anarchistická federace

Řekni NE americké základně! Přidej se k anarchistickému bloku!

Chcete říci NE militarismu a plánům na vybudování vojenské radarové základny USA v ČR? Chcete podpořit demonstraci, která se koná 26. května v Praze, a zároveň se vám hnusí postávat pro prapory Komunistického svazu mládeže či vedle cedulí nacionalistů? Pak máte možnost zapojit se tento den do anarchistického bloku.

Na 26. května 2007 svolala iniciativa Ne základnám! (zde) od 15:00 na Václavské náměstí v Praze celostátní demonstraci, kterou nazvala Davidové proti Goliášovi. Mělo by jít o zatím asi největší veřejný protest odpůrců americké vojenské základny. Jeho cílem je vedle odmítnutí plánů na vybudování vojenské radarové základny USA v České republice také požadavek na vyhlášení referenda o této otázce.

Anarchisté, věrní své antimilitaristické tradici, jsou jedněmi z těch, kteří odmítají snahu Spojených států (a kohokoliv jiného) na rozšiřování své mocenské, vojenské a ekonomické hegemonie. Taktéž odmítáme lži politiků, kteří straší nereálnými hrozbami, vyhýbají se technickým protiargumentům a všemožně se snaží plnit přání americké vlády. Stavíme se proti nastartování nových závodů ve zbrojení, na něž doplatí zas jen obyčejní lidé a kapsu si namastí zbrojařské koncerny a prodejní politikové.

I když Československá anarchistické federace (ČSAF) vystupuje proti základně a pořádá lokální protestní akce, přesto není (několik jednotlivců je zapojeno v místních skupinách) součástí iniciativy Ne základnám! Vadí nám především spoluúčast bolševiků.

I my chceme podpořit 26. května pražskou demonstraci. Je nám však více než protivné být smícháni v davu, nad nímž vlají bolševické rudé prapory se srpem a kladivem. Víme, že podobný pocit mají i další, neanarchističtí odpůrci americké vojenské základny, a to i v samotné iniciativě Ne základnám! (zde). Jako řešení jsme zvolili anarchistický blok. Připojit se může každý antiautoritář.

Anarchistický blok bude mít sraz ve 14:45 v polovině Václavského náměstí (u historických tramvají). Demonstraci se chystáme mimo jiné zpestřit akcí armády klaunů. Pokud se vám tento nápad zamlouvá, popusťte uzdu své fantazii a přijďte na místo srazu ve svém vlastním kostýmu. Vítány jsou přirozeně vlastní transparenty, pikety, bubínky, píšťaly… – ať je náš odpor vůči militarismu dobře slyšet a vidět.

Některé odkazy k tématu základny:
Hodné rakety
Hodný radar
ČSAF říká NE radarům!

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wind That Shakes the Barley

17. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Critical Readings: Judith Butler - Undoing Gender (2)

18. 6. 2020, Praha

Kritické čtení. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Social Screenings: Our Brand Is Crisis

23. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Open talk about Toxic Masculinity

9. 7. 2020, Praha

Diskuse. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)