Anarchistická federace

Aktuálně: Policie napadá stávkující tramvajáky v Praze!

Pražští tramvajáci stávkují. Již delší dobu se snaží o lepší platové ohodnocení své práce, arogance jejich zaměstnavatele vyvrcholila před několika dny. Tehdy prohlásil jeho zástupce, že tramvajáci ani nejsou řidiči. Úředník tak ukázal naprosté pohrdání pracujícími v Dopravním podniku. Jelikož nedošlo ke splnění požadavku řidičů vyrovnat jejich platy s platy řidičů ostatních prostředků MHD, kteří berou více, vstoupili dnes tramvajáci do stávky.

Dopravní podnik se pokouší již delší dobu rozeštvat stávkující jednak postavením tramvajáckých odborů proti ostatním odborovým skupinám, druhak se snaží zlepšit si image jízdným zdarma v ostatních prostředcích MHD během stávky.

Vzhledem ke snahám stávkokazů vyjet z vozoven i přes rozhodnutí stávkovat, byly v průběhu noci tramvajové vozovny obsazeny pracujícími. Ze sedmi blokovaných vozoven se povedlo tři zablokovat až do současnosti (jedná se o Strašnice, Hloubětín, Motol, které se drží ještě nyní, cca v 7:45). Další z vozoven, Pankrác, nebyla blokována vůbec, z té tedy tramvaje ráno vyjely. V průběhu rána také vyjely tramvaje z dalších vozoven, které blokovány byly. Ochranka Dopravních podniků společně s policií napadla a vytlačila stávkující např. z Kobylis nebo Vokovic. Podle posledních informací vyčistila policie prostřednictvím zásahové jednotky vozovnu Žižkov, která se doposud držela. Na místě mělo dojít k použití síly proti neozbrojeným stávkujícím.

Policie zde jasně ukazuje na čí straně stojí. Nezajímají ji práva pracujících, stojí na straně zaměstnavatelů proti obyčejným lidem. Jak tomu bylo vždy, když šlo do tuhého. A jak tomu bude i nadále v realitě sociálních bojů.

Jestli můžete, podpořte vozovny, v kterých se tramvajáci ještě drží. Solidarita pracujících proti moci kapitálu! Bojkotujme tramvaje stávkokazů!

Informace pocházejí od lidí, kteří solidárně podporují tramvajáky a z rozhlasového prohlášení stávkujících odborářů.
Aktuální informace lze nalézt na http://alarm.solidarita.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Peter Gelderloos: Anarchie funguje. Příklady anarchistických myšlenek v praxi

3. 10. 2019, Liberec

U příležitosti českého vydání své knihy Anarchie funguje přijede do ČR její autor a promluví o příkladech anarchických společností v minulosti i současnosti. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)