Anarchistická federace

Anarchistický blok solidarity s Argentinou

...změňme Prahu v Buenos Aires!

Ačkoliv hlavním bodem demonstrací proti zasedání NATO v Praze bude jistě militarismus a chystaná válka proti Iráku, půjde i o protesty proti širší příčině těchto jevů: neudržitelnému kapitalistickému systému. Právě pražské protesty nám přitom dávají šanci, abychom jasně a zřetelně vyjádřili mezinárodní solidaritu s podobnými antikapitalistickými demonstracemi v zahraničí.

Vynikajícím případem zasluhující si mezinárodní podporu a jednou ze zemí, ve které pouliční nepokoje s antikapitalistickým podtextem přerostly až v povstání, je Argentina. Většina světových korporativních médií odtud přinesla loňského prosince zprávy o rozsáhlých pouličních bojích a pádu hned několika vlád v jednom týdnu. To, co se v této zemi dělo poté a trvá dodnes tyto média již nezajímá. Tím spíš je to však zajímavější pro anarchisty.

Barikády byly uhašeny a vytrvalé protesty nakonec silou rozehnány, ale odpor trvá dál. Lidé již nedůvěřují žádné vládě, zakládají "sousedská shromáždění" a v jejich rámci se mimo oficiální státní moc snaží řídit své lokální záležitosti. Sousedská shromáždění se pak spojují ve velkém "mezi-sousedském shromáždění," kde se diskutují a řeší témata přesahující lokální úroveň. Pokračují ale i pouliční protesty cacerolas a blokády dálnic a další akce ze strany militantních nezaměstnaných Piqueteros.

Jako výraz solidarity s protesty Argentinců jsme se rozhodly během pražských demonstrací svolat anarchistický blok solidarity a Argentinou. Sejdeme se již na akci v neděli 17. listopadu i na hlavním dni akcí 21. listopadu, ale náš hlas by měl zaznít nejhlasitěji 20. listopadu, během protestu při příležitosti slavnostní večeře předních papalášů NATO v Obecním domě.

Luxusní večeře servírovaná předním politikům nejbohatších zemí světa je nejlepší příležitostí na demonstrování solidarity s těmi, kteří kvůli kapitalistickému systému umírají hlady. Zároveň náš blok ponese jasné poselství: JSME VŠUDE.

Sraz anarchistického bloku solidarity s Argentinou vždy u transparentu s nápisem "Všichni jsme Argentinci." S sebou si přineste cokoliv, z čeho se dá jíst a co dělá hluk: pánve, poklice, hrnce, ešusy... Právě hlukem těchto "nástrojů" totiž vyjadřují Argentinci svou nespokojenost svůj hněv při dnes již tradičních cacerolas. Pokud jste se rozhodli používat maskování, přineste si za tímto účelem tričko, jenž si navlíknete na hlavu - tradiční způsob maskování v Argentině.

Ukažme Argentincům, že nejsou sami! Podpořte anarchistický blok solidarity s Argentinou!!!


Anarchistický blok solidarity s Argentinou

Sraz vždy u transparentu "Všichni jsme Argentinci!":

neděle 17.11., Albertov, 12:00
středa 20.11., ulice Na příkopě, 17:00 - !!!nejhlasitější protest!!!
čtvrtek 21.11., Náměstí míru, 14:00

S sebou vše, z čeho se dá jíst a co dělá hluk: hrnce, pánve, ešusy, vidličky, lžíce + trička na maskování!

Změňme Prahu v Buenos Aires!


Píšou jinde

Podporujeme