Anarchistická federace

Crossover summer camp

Ve dnech 3.-11. července se v německém Cottbusu nedaleko českých hranic konal letní aktivistický tábor "Crossover summercamp" s podtitulem "attack networks of power!," tedy "útoč na mocenské sítě!"

Puvodni nazev projektu "antirasisticky antisexisticky kemp" byl zmenen na "Crossover" proto, ze podle organizatoru nemohou byt mocenske vztahy (patriarchat, kapitalismus atd.) chapany oddelene. Puvodni nazev vsak dobre popisoval hlavni zamereni kempu - predevsim na konfrontaci sexismu a rasismu, a to jak navenek, tak dovnitr hnuti.

Tabora se zucastnili na tri stovky aktivistu, z valne vetsiny Nemcu, ale zucastnili se i dva cesti aktiviste. V prubehu celeho tydne se konalo mnoho workshopu (napr. Narodni antisemitismus, Diskuse o antisemitismu v arabsko-islamskem svete, Prima akce, dekonstrukce a gender ci Zena a stat...), ale i primych akci (dve demonstrace - jedna spontanni antifasisticka a druha zamerena na propojeni prace, genderu a migrace).

Obsahla reportaz z tohoto aktivistickeho kempu bude otistena v pristim cisle casopisu A-kontra.

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Our Music Our Scene vol. 5

25. 1. 2020, Praha

Koncert je připomínkou tragické události z roku 2008, při které zemřel příbramský SHARP Jan Kučera, zároveň je benefiční na Psí útulek Lazec v Příbrami. Zahrají kapely Vysoké napětí, Cenzura, Pawnshop a L'anima libera. Vstupné 250 Kč, mladší 18 let zdarma. 25. ledna 2020, od 19.05 Underdogs' (Nádražní 3, Praha) …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)