Anarchistická federace

Vyšla Existence č.14

Po půl roce vyšlo konečně další číslo anarchistické revue Existence, kterou vydává Československá anarchistická federace. Hlavním tématem je tentokrát ANARCHIE V PRAXI. K tomu se vztahují články: "Anarchie v praxi" (shrnující článek o dějinách anarchistické praxe, komunách, družstvech, squatech, anarchistických iniciativách apod.), "Lidové samosprávné projekty a hnutí" (komunitní zahrady v New Yorku, Ženská banka v Senegalu, kibuc Samar, hnutí bezzemků), "Christianie" (novodobá historie obsazených kodaňských kasáren), "Argentinská inspirace" (aktuální události v Argentině a projevy lidové samosprávy), "Příliš tvrdá realita" (samosprávné projekty v českém anarchistickém hnutí). Hlavního tématu se týká i rubrika Historie hnutí, kde najdete články: "Samospráva ve Španělské revoluci" a "Itálie 1920". Mimo to v nové existenci naleznete teoretický text "Státní sociální politika a anarchistická alternativa" a vyprávění o divadelním souboru "Living Theatre".
Vzhledem k situaci, která je dána současnými povodněmi, se pravděpodobně pozdrží distribuce nové Existence, takže prosíme o trpělivost.
(44 stran A4, cena 28 Kč / 35 Sk)
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)