Anarchistická federace

Vyšla Existence č.14

Po půl roce vyšlo konečně další číslo anarchistické revue Existence, kterou vydává Československá anarchistická federace. Hlavním tématem je tentokrát ANARCHIE V PRAXI. K tomu se vztahují články: "Anarchie v praxi" (shrnující článek o dějinách anarchistické praxe, komunách, družstvech, squatech, anarchistických iniciativách apod.), "Lidové samosprávné projekty a hnutí" (komunitní zahrady v New Yorku, Ženská banka v Senegalu, kibuc Samar, hnutí bezzemků), "Christianie" (novodobá historie obsazených kodaňských kasáren), "Argentinská inspirace" (aktuální události v Argentině a projevy lidové samosprávy), "Příliš tvrdá realita" (samosprávné projekty v českém anarchistickém hnutí). Hlavního tématu se týká i rubrika Historie hnutí, kde najdete články: "Samospráva ve Španělské revoluci" a "Itálie 1920". Mimo to v nové existenci naleznete teoretický text "Státní sociální politika a anarchistická alternativa" a vyprávění o divadelním souboru "Living Theatre".
Vzhledem k situaci, která je dána současnými povodněmi, se pravděpodobně pozdrží distribuce nové Existence, takže prosíme o trpělivost.
(44 stran A4, cena 28 Kč / 35 Sk)
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Our Music Our Scene vol. 5

25. 1. 2020, Praha

Koncert je připomínkou tragické události z roku 2008, při které zemřel příbramský SHARP Jan Kučera, zároveň je benefiční na Psí útulek Lazec v Příbrami. Zahrají kapely Vysoké napětí, Cenzura, Pawnshop a L'anima libera. Vstupné 250 Kč, mladší 18 let zdarma. 25. ledna 2020, od 19.05 Underdogs' (Nádražní 3, Praha) …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)