Anarchistická federace

Solidární protest na podporu rakouských antifašistů a antifašistek

Praha, 6. června 2014

Od 15:30
Před Velvyslanectvím Rakouské republiky (Viktora Huga 10, Praha 5 – Smíchov)

Rakouské antifašistky a antifašisté čelí od policejního fiaska během protestů proti ultrapravicovému bálu akademiků nárůstu brutality ze strany pořádkových sil. Nejnověji se tento trend prokázal při demonstraci proti pochodu přívrženců Generace identity 17. května Vídní. Pochodu se měly zúčastnit také známé tváře české neonacistické scény, formálně se řadící právě k české odnoži Generace identity. Květnová demonstrace se nesla v tónu důvěrně známém z českých měst a ulic: zatímco fašistům policie umetla cestu, antifašisty začala bezhlavě zatýkat a tlouct. Následky tvrdého policejního zákroku jsou alarmující: jedna z aktivistek utrpěla dvojitou zlomeninu nohy, hovoří se také o tom, že další z protestujících, těhotná žena kvůli zacházení ze strany policie potratila.

6. června také ve Vídni začíná soud s aktivistou Josefem, který je držen ve vazbě již od 24. ledna 2014. Josef byl zatčen v souvislosti s protesty proti plesu akademiků, lze říct, že byl vybrán za obětního beránka, kterému jsou připsány všechny přečiny, které se během protestů staly. Obviněn je mimo jiné z poškození věci nebo ublížení na zdraví, za což mu hrozí až několikaleté vězení. Pojďme společně ukázat, že nám jeho osud není lhostejný!

Tato demonstrace si klade za cíl říct jasné ne policejní brutalitě vůči antifašistkám a antifašistům, jedno, z jaké země pocházejí. Ukázat, že represe nás nezlomí, a že fašismus a státní složky, které se jej zastávají, nehodláme akceptovat. Bojujeme společně za jednu věc a naše solidarita nezná hranic!

http://nerasismu.cz/udalosti/solid-rn-protest-na-podporu-rakousk-ch-antifa-ist-antifa-istek
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)