Anarchistická federace

Informační schůzka: Nový autonomní prostor v Praze

Praha, 2. října 2013

Od 19:00
Infocentrum Salé (Orebitská 14, Praha 3 – Žižkov)

V pátek 11. října proběhne na berlínském squatě Kopi benefiční party pro nové autonomní centrum, které v Praze plánujeme otevřít. Večer odstartuje promítání několika krátkých filmů mapujících nedávné squaterské aktivity v Praze, po 22:00 pak v AGH (jeden z klubů na Kopi) vystoupí děčínská hardcorová kapela Finis Afemie a hc/crustová Gattaca. Po půlnoci se ve sklepě rozjede party v režii sound systemů Quantum59, R2D2 a hostů z Cirkus Alien. Stejný koncert (Gattaca a Finis Afemie) proběhne v sobotu 12. na wagenplatzu Focke v Lipsku.

Výdělkem z akcí bychom rádi podpořili nově vzniklý fond, z kterého plánujeme v horizontu několika let koupit dům a vyřešit tak neustálý problém s nedostatkem prostoru pro aktivity místního anarchistického hnutí; vytvořit stabilní zázemí, které bude opravdu naše (minimálně dokud bude soukromé vlastnictví posvátné). Nebaví nás dál plnit svým nájmem kapsy vlastníků domů a jsme unavení z věčného stěhování se z místa na místo. Určitě nechceme rezignovat na squatting, spíš chceme vytvořit dlouhodobou legální základnu pro naši činnost.

Až moc dobře si uvědomujeme, jak dlouhou cestu a jak nesnadný cíl před sebu máme, především kvůli cenám nemovitostí v Praze. Zároveň ale známe místa v zahraničí, kde tento model úspěšně funguje a která jsou nám velkou inspirací.

Chcete-li se dozvědět víc či jen na toto téma podiskutovat, přijďte 2. 10. na informační schůzku do Salé.

http://sale.s.cz/index.php?clanek=akce&akce=363
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Orlando (1992)

25. 2. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)