Anarchistická federace

Informační schůzka: Nový autonomní prostor v Praze

Praha, 2. října 2013

Od 19:00
Infocentrum Salé (Orebitská 14, Praha 3 – Žižkov)

V pátek 11. října proběhne na berlínském squatě Kopi benefiční party pro nové autonomní centrum, které v Praze plánujeme otevřít. Večer odstartuje promítání několika krátkých filmů mapujících nedávné squaterské aktivity v Praze, po 22:00 pak v AGH (jeden z klubů na Kopi) vystoupí děčínská hardcorová kapela Finis Afemie a hc/crustová Gattaca. Po půlnoci se ve sklepě rozjede party v režii sound systemů Quantum59, R2D2 a hostů z Cirkus Alien. Stejný koncert (Gattaca a Finis Afemie) proběhne v sobotu 12. na wagenplatzu Focke v Lipsku.

Výdělkem z akcí bychom rádi podpořili nově vzniklý fond, z kterého plánujeme v horizontu několika let koupit dům a vyřešit tak neustálý problém s nedostatkem prostoru pro aktivity místního anarchistického hnutí; vytvořit stabilní zázemí, které bude opravdu naše (minimálně dokud bude soukromé vlastnictví posvátné). Nebaví nás dál plnit svým nájmem kapsy vlastníků domů a jsme unavení z věčného stěhování se z místa na místo. Určitě nechceme rezignovat na squatting, spíš chceme vytvořit dlouhodobou legální základnu pro naši činnost.

Až moc dobře si uvědomujeme, jak dlouhou cestu a jak nesnadný cíl před sebu máme, především kvůli cenám nemovitostí v Praze. Zároveň ale známe místa v zahraničí, kde tento model úspěšně funguje a která jsou nám velkou inspirací.

Chcete-li se dozvědět víc či jen na toto téma podiskutovat, přijďte 2. 10. na informační schůzku do Salé.

http://sale.s.cz/index.php?clanek=akce&akce=363
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Bezpeněžní zóna

17. 10. 2020, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme