Anarchistická federace

Přednáška: Guerilla gardening a jiné sociální aktivity v současném Řecku

Praha, 9. prosince 2012

Od 18:00
Infoshop Salé (Orebitská 14, Praha 3 – Žižkov)

Když se řekne Řecko, většině lidí se vybaví bankrotující stát, vysoká nezaměstnanost či masové demonstrace. Ve stínu krachujícího řeckého hospodářství však nabývá na síle i druhá méně známá tvář současného Řecka. Jako houby po dešti tu rostou samosprávné kolektivy založené na sousedských vazbách, solidární spotřebitelské sítě či soběstačné zemědělské projekty nabízející ekonomickou i politickou alternativu k současnému systému. Jedním z nich je i masové a otevřené partyzánské zahradničení. O něm a dalších s ociálně-ekonomických aktivitách, stejně jako o celkovém řeckém kontextu, bude hovořit aktivista tamního anti-autoritářského hnutí na přednášce s názvem Partyzánské zahradničení a jiné sociální aktivity v současném Řecku, která proběhne v neděli 9.12. od 18 hod v prostorách žižkovského alternativního infokafé Salé (Orebitská 14, Praha 3).
Po přednášce proběhne diskuze o možnostech partyzánského zahradničení a vytváření komunitních zahrad u nás a tematických akcích plánovaných na jaro. V této části večera se pokusíme částečně navázat i na diskuzi, která proběhla v rámci naší předchozí přednášky o městském partyzánském zahradničení, která se v Salé uskutečnila na konci října. Diskuze je určena především těm, kteří mají zájem se do těchto aktivit zapojit, ale bude samozřejmě otevřené všem, kteří se chtějí podělit o své názory či praktické zkušenosti.


Případné dotazy směřujte na elquico@safe-mail.net
http://sale.s.cz/index.php?clanek=program
leták

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Iniciativu Za barem

26. 10. 2019, Praha

Klasická sobotní lidovka, kde se můžete dozvědět více o nově vzniklé skupině Za barem, dobře se najíst a přispět na zajímavý projekt. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)