Anarchistická federace

„Za národ, za zemi, za rodinu!“ - Ženy v neonacistickém hnutí

Praha, 2. července 2012

Poslední a fakticky už neexistující ženská neonacistická organizace Women resistance unity (RWU) svým členkám akorát přidělala potíže, když byly nedávno obviněny policií za aktivity spojené právě s touto organizací. Před RWU se v ČR již v minulosti objevilo několik skupin sdružující ženy a ženy v neonacistickém hnutí hrají určitou, i když i díky svým počtům nepříliš významnou roli. Jakým způsobem se koukají na ženství a roli žen v rodině, politice a aktivismu? Jakým způsobem se podíleli na aktivismu neonacistické scény? Jak do hnutí neonacistky vstupují? To všechno se budeme snažit probrat v přednášce o ženách v neonacistickém hnutí.

Autonomní informační centrum Salé (Orebitská 14, Praha)
Od 19.00
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)