Anarchistická federace

Pochod za stromkaře

Praha, 27. března 2011

pochodkdy: 27.03.2011, 15:00 - 18:00
kde: před Ministerstvem zemědělství (Těšnov), Praha

Iniciativa za práva migrantů a Iniciativa Ne rasismu! pořádají pochod na podporu "stromkařů" - vykořisťovaných lidí, kteří pracovali ve veřejných zakázkách v českých lesích.

Sraz je před Ministerstvem zemědělství na Těšnově. Přijďte v pracovním oděvu, lesnické náčiní s sebou. Pochod bude směřovat přes Švermův most a Letenské sady k Ministerstvu vnitra. Předpokládaný konec v 18.00.

V letech 2009 a 2010 byli zaměstnáni na sázení stromků a další lesní práce u konkrétních firem - například Affumicata a Wood Servis Praha, aniž by za většinu práce dostali zaplaceno. Firmy slibovaly práci pro vietnamské, slovenské a rumunské migranty v době ekonomické krize. Místo toho je podvedly. Podle odhadů každému z pracovníků tyto firmy dluží částku v řádu desetitisíců korun. Pracovalo se šest až sedm dní v týdnu od rána do večera. Některé pracovní skupiny hladověly - z občasných záloh se nedalo koupit dost jídla. Některým lesním dělníkům bylo vyhrožováno násilím.

Přijďte vyjádřit nesouhlas s tímto bezprávím a podpořit tyto dělníky zneužité ve veřejných zakázkách českého státu!

Více informací ZDE a na stránkách www.nerasismu.cz a www.zapravamigrantu.cz.

leták
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Florida Project

11. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (4)

12. 12. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)