Anarchistická federace

Pochod za stromkaře

Praha, 27. března 2011

pochodkdy: 27.03.2011, 15:00 - 18:00
kde: před Ministerstvem zemědělství (Těšnov), Praha

Iniciativa za práva migrantů a Iniciativa Ne rasismu! pořádají pochod na podporu "stromkařů" - vykořisťovaných lidí, kteří pracovali ve veřejných zakázkách v českých lesích.

Sraz je před Ministerstvem zemědělství na Těšnově. Přijďte v pracovním oděvu, lesnické náčiní s sebou. Pochod bude směřovat přes Švermův most a Letenské sady k Ministerstvu vnitra. Předpokládaný konec v 18.00.

V letech 2009 a 2010 byli zaměstnáni na sázení stromků a další lesní práce u konkrétních firem - například Affumicata a Wood Servis Praha, aniž by za většinu práce dostali zaplaceno. Firmy slibovaly práci pro vietnamské, slovenské a rumunské migranty v době ekonomické krize. Místo toho je podvedly. Podle odhadů každému z pracovníků tyto firmy dluží částku v řádu desetitisíců korun. Pracovalo se šest až sedm dní v týdnu od rána do večera. Některé pracovní skupiny hladověly - z občasných záloh se nedalo koupit dost jídla. Některým lesním dělníkům bylo vyhrožováno násilím.

Přijďte vyjádřit nesouhlas s tímto bezprávím a podpořit tyto dělníky zneužité ve veřejných zakázkách českého státu!

Více informací ZDE a na stránkách www.nerasismu.cz a www.zapravamigrantu.cz.

leták
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)