Anarchistická federace

Diskuse a promítání: Obraz Palestiny v médiích

Praha, 15. března 2011

Úterý 15. března 2011, Cross Club, Praha Holešovice
Promítání: 18:00 / Přednáška: 19:30

Další z přednášek týkajících se takzvaného izraelsko-palestinského konfliktu začne filmem Peace, Propaganda and the Promised Land (Mír, propaganda a země zaslíbená, s českými titulky), po kterém bude následovat debata o mediální interpretaci blízkovýchodního konfliktu nejen v českých médiích. Účast na debatě přislíbili mediální analytik Jan Křeček, novinářka Tereza Spencerová a předseda Palestinského fóra, Moein Shomali.

Jakým způsobem využívají mainstreamová média jazyk, rámování („framing“) a kontext tak, aby skutečná podstata izraelská okupace Západního břehu a Gazy zůstala v jejich zpravodajství neodhalena? Proč se izraelská kolonizace okupovaných území jeví spíše jako obranná než útočná? Jak se stali novináři spoluvinnými při přebírání izraelské PR kampaně? Jaký je vztah médií a politiky? Jaké jsou alternativní zdroje médií pro jiné čtení blízkovýchodního konfliktu? Odpovědi na tyto a jiné otázky by měly zaznít z filmu i z debaty.

http://ism-czech.org/?p=466

leták

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Social Screenings: Akira

11. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Critical Readings: Sara Ahmed - The Promise of Happiness (6)

12. 9. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)