Anarchistická federace

Benefiční promítání: Live Nude Girls Unite!

Brno, 26. - 28. dubna 2010

(Live nude girls unite!, USA, 2005, 75 min, české titulky)

"Nebudou odbory, nebudou kundy!"

Dokument Live Nude Girls Unite mapuje snahu striptérek – zaměstnankyň klubu Lusty Lady – založit odbory, a to od prvotních impulsů až po závěrečný podpis kolektivní smlouvy. Striptérky ve své práci čelí mnoha potížím, počínaje sexuálním obtěžováním a konče praktikami zaměstnavatelů, které jsou za hranicí vymezenou pracovním právem. Odpovědí na jejich námitky je klasické: „Když se Ti to nelíbí, nemusíš tady pracovat.“ Ženy si v dokumentu především stěžují na nedostatečná nebo nevhodná bezpečnostní opatření, diskriminaci na základě rasy a velikosti prsou (bílé, blonďaté a prsaté ženy jsou do směn nasazovány častěji), neexistenci placené dovolené a nevyplácení nemocenské. Je jasné, že jedna zaměstnankyně sama proti zaměstnavateli nic nezmůže. V krizových okamžicích si ale uvědomují, že společným postupem získávají sílu. Od této úvahy je již jen krůček k založení odborů.

Pondělí 26.4. - Klub Jolanda(Rostislavovo nám.8, Brno - Královo Pole,
www.jolanda.cz)
Středa 28.4. - Clubwash(Stará 27, Brno - Zábrdovice, www.clubwash.cz)

Začátek ve 20:00
Případný výtěžek z akce bude věnován brněnskému festivalu ProtestFest, který se odehraje ve dnech 10.-22.5.2010.

Stránky filmu: www.livenudegirlsunite.com
Více info v češtině třeba na www.a-kontra.net

Plakát ke stažení/vytištění najdete [zde].
Akci můžete podpořit i nepřímo, její propagací - můžete-li, vytiskněte plakát a rozlepte ve svém okolí, případně zkopírujte info o akci na svůj (oblíbený) web nebo forum. Předem díky!
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)