Anarchistická federace

Píšou jinde : „Climate justice!“ skandovali aktivisté před australskou ambasádou

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2020/01/climate-justice-skandovali-aktiviste-pred-australskou-ambasadou/

Padesát lidí demonstrovalo před australskou ambasádou v Praze, kam se přesunuli z manifestace na náměstí Republiky.

Přes padesát lidí se sešlo na pražském náměstí Republiky, aby protestovali proti nečinnosti australské vlády a nezodpovědnosti korporací a aby zároveň vyjádřili solidaritu s lidmi v Austrálii. Demonstraci svolali studenti z Fridays for Future a Greenpeace. Podobné akce proběhly po celém světě, například v Kanadě, na Novém Zélandu, v Japonsku a v dalších zemích.

Pravidelné požáry v australské buši jsou letos ničivější než kdykoliv dříve. Na vině je klimatická krize, v níž je Austrálie zvlášť zranitelná. „Austrálie musí jednat, aby uchránila své přírodní bohatství, své obyvatele a zmírnila dopady změn klimatu. Nesmí už nadále podporovat uhelné společnosti, které k současné krizi přispívají,“ řekl ve svém projevu Lukáš Hrábek z Greenpeace.

Z náměstí Republiky se shromáždění vydalo k australské ambasádě, před níž lidé chvíli skandovali hesla proti těžbě uhlí a za klimatickou spravedlnost. Austrálie je jedním z největších světových producentů uhlí, přičemž tři čtvrtiny jdou na export. Sám australský premiér Scott Morrison pak patří mezi popírače vlivu člověka na klimatickou změnu a udržuje čilé vztahy s australským uhelným průmyslem.

„Velkou kontroverzi vzbuzují především plány společnosti Adani na otevření největšího uhelného dolu na světě, čemuž aktivně pomáhá firma Siemens, která projekt technologicky zajišťuje. Společnost Siemens nezměnila názor na svou roli při budování uhelného dolu Adani ani po mnoha protestech v domovském Německu,“ uvádí Greenpeace ve své tiskové zprávě k dnešní akci.

Verze pro tisk 24.1.2020 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)