Anarchistická federace

Píšou jinde : KAFE 115: Extremismus v časech klimatické krize

Toto je kopie článku uveřejněného na k115.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://k115.org/2020/01/kafe-115-extremismus-v-casech-klimaticke-krize/

Po měsíci je tu již třetí KAFE 115! Tentokrát se společně s politologem Michalem Riečanským kriticky zaměříme na koncept extremismu a jeho aplikaci na klimatické hnutí.

Extremismus je dnes extrémně nadužívaným slovem a za extremistku či extremistu může být označen v podstatě kdokoliv, kdo něco dělá. V pomyslném jednom pytli tak mohou skončit fašisté, antifašistky, náboženští fundamentalisté, klimatické aktivistky i parašutisté. Budeme se bavit o tom, proč je koncept extrémismu v časech klimatické krize a měnícího se světa problematický, nebo o tom, jak se z extremismu stal mocenský nástroj obrany politického středu. Po obecném úvodu se zaměříme na to, jak je koncept extremismu aplikován na klimatické hnutí (nejen) v Česku a na Slovensku.

Bubu’s Pub & Kitchen, Spojovací 192 / 17, Praha – Vysočany

30. ledna, začátek: 19:00

Facebookovou stránku události najdete tady.

#kafe115

Verze pro tisk 17.1.2020 k115.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)