Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreportáž: Extinction Rebellion blokovalo magistrálu

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/10/fotogalerie-extinction-rebellion-blokovalo-magistralu/

V rámci akce Velká rebelie pro život se aktivistům z hnutí Extinction Rebellion podařilo na několik desítek minut zastavit dopravu na magistrále u Národního muzea.

Aktivisté se „pod koněm“ na Václavském náměstí v sobotu 12. října scházeli už od dvanácti hodin. První část akce nazvané Velká rebelie pro život byla poklidná. Vystoupili na ní vědci a aktivisté, kteří mluvili o nutnosti ráznější klimatické politiky, a účastníci měli možnost navštívit některý z workshopů. Druhá část programu ovšem přitáhla značnou mediální pozornost. Jednalo se o blokádu pražské magistrály u Národního muzea. Okolo sto padesáti aktivistů si polehalo či posedalo na silnici a policie musela odklonit dopravu. Na výzvu policie k opuštění prostoru aktivisté nereagovali, a tak je policisté postupně z místa vyvedli. Několik blokujících lidí se navíc k silnici přilepilo, což celou akci značně prodloužilo. Přesto se vše odehrálo v poklidu a bez násilných střetů. Blokáda trvala asi 40 minut. Vniknutí na silnici a následné neuposlechnutí výzev policie vysvětlilo Extinction Rebellion v tiskové zprávě: „Je nutné občanskou neposlušností narušovat běžné pořádky, aby se téma klimatické krize dostalo do veřejného prostoru a posunula se společenská debata. Zároveň je ale nutné rozvíjet i regenerativní kulturu, vizi toho, jak můžeme jako společnost fungovat lépe.“

Verze pro tisk 13.10.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: Judith Butler - Undoing Gender (2)

18. 6. 2020, Praha

Kritické čtení. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Social Screenings: Our Brand Is Crisis

23. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Open talk about Toxic Masculinity

9. 7. 2020, Praha

Diskuse. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)