Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreportáž: Extinction Rebellion blokovalo magistrálu

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/10/fotogalerie-extinction-rebellion-blokovalo-magistralu/

V rámci akce Velká rebelie pro život se aktivistům z hnutí Extinction Rebellion podařilo na několik desítek minut zastavit dopravu na magistrále u Národního muzea.

Aktivisté se „pod koněm“ na Václavském náměstí v sobotu 12. října scházeli už od dvanácti hodin. První část akce nazvané Velká rebelie pro život byla poklidná. Vystoupili na ní vědci a aktivisté, kteří mluvili o nutnosti ráznější klimatické politiky, a účastníci měli možnost navštívit některý z workshopů. Druhá část programu ovšem přitáhla značnou mediální pozornost. Jednalo se o blokádu pražské magistrály u Národního muzea. Okolo sto padesáti aktivistů si polehalo či posedalo na silnici a policie musela odklonit dopravu. Na výzvu policie k opuštění prostoru aktivisté nereagovali, a tak je policisté postupně z místa vyvedli. Několik blokujících lidí se navíc k silnici přilepilo, což celou akci značně prodloužilo. Přesto se vše odehrálo v poklidu a bez násilných střetů. Blokáda trvala asi 40 minut. Vniknutí na silnici a následné neuposlechnutí výzev policie vysvětlilo Extinction Rebellion v tiskové zprávě: „Je nutné občanskou neposlušností narušovat běžné pořádky, aby se téma klimatické krize dostalo do veřejného prostoru a posunula se společenská debata. Zároveň je ale nutné rozvíjet i regenerativní kulturu, vizi toho, jak můžeme jako společnost fungovat lépe.“

Verze pro tisk 13.10.2019 a2larm.cz

Píšou jinde

Podporujeme

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

Social Screenings: A.C.A.B.

4. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)