Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreport z klimatického štrajku v Bratislave (20. 9. 2019)

Toto je kopie článku uveřejněného na www.priamaakcia.sk.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://www.priamaakcia.sk/spravy/Fotoreport-z-klimatickeho-strajku-v-Bratislave-20-9-2019-.html

K dnešnému protestu na Námestí slobody sme sa ako organizácia vyjadrili stanoviskom zverejneným na webe, ale aj osobnou účasťou na mieste v rámci „tmavozeleného“ bloku, ktorý pochodoval za veľkým transparentom kolektívu Bod obratu „Zmeňme systém, nie klímu“.

Keď sme boli pred niekoľkými mesiacmi ako jednotlivci na pomerne malom prvom proteste v Bratislave ani zďaleka nemal takú atmosféru ako dnešný klimatický štrajk, na ktorom sa podľa nášho odhadu zišlo 2000 až 3000 ľudí. Hoci bola výzva na štrajk tentoraz adresovaná hlavne pracujúcim, drvivú väčšinu prítomných tvorili študenti a študentky. Po približne hodinovom programe sa dav pohol ulicami. Pochod blokoval dopravu, bol hlučný a plný transparentov. Akcia sa skončila pred budovou parlamentu.

„Kapitalizmus: aj zelené hovno je stále hovno“ stálo na jednom z našich transparentov a potešilo nás, že na námestí sa objavili aj iné podobné odkazy. Aj keď sme náš názor prezentovali s istou dávkou humoru, uvedomujeme si, že téma je vážna a budeme sa jej aj naďalej venovať. Týmto zároveň dávame do pozornosti prezentáciu kolektívu Karmína s názvom „Práca, klíma, kapitál“, ktorá sa bude konať 2. októbra v priestore A4 na Karpatskej 2.

Zväz Priama akcia

Verze pro tisk 22.9.2019 www.priamaakcia.sk
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Demonstrace - Podpořte anarchisty vězněné v Rusku

27. 2. 2020, Praha

Solidární akce s odsouzenými z kauzy Síť. …(více)

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Benefit na podporu politických vězňů v ruské kauze Síť

6. 3. 2020, Hradec Králové

Koncert na podporu ruských anarchistů odsouzených k dlouholetým trestům …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)