Anarchistická federace

Píšou jinde : Totální solidarita! Hudební kompilace na podporu LGBT komunity v Polsku

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/08/totalni-solidarita-hudebni-kompilace-na-podporu-lgbt-komunity-v-polsku/

Kompilace má přes sto skladeb a výtěžek z prodeje je určen LGBT organizacím v menších polských městech.

Polský kolektiv Oramics a holandský label New York Haunted vydávají společnou kompilaci na podporu LGBTQIA+ komunity v Polsku. Kompilace, která obsahuje přes sto skladeb, vznikla v reakci na homofobní násilí proti prvnímu gay pride průvodu v polském Białystoku. Oslovení interpreti dodali své skladby během jednoho týdne. Kompilace je zároveň odpovědí na „homofobní kampaň vládnoucí strany Právo a spravedlnost, krajně pravicových médií a katolické církve, které označují LGBT komunitu za mor, nebezpečnou ideologii nebo za hrozbu morálce a polské kultuře, se kterou je třeba bojovat ohněm,“ stojí v prohlášení kolektivu Oramics.

Na kompilaci, kde se objevují především interpreti z experimentální elektronické hudby, mají své skladby například Ciarra Black, Ekoplekz, FOQL, Lee Gamble, Varg nebo Zamilska. „Touto nahrávkou chceme rovněž vzdát hold kořenům klubové kultury, které jsou spojeny s bojem za práva gayů a Afroameričanů a také s bojem proti gentrifikaci a státnímu útlaku.“ Peníze z prodeje digitální kompilace jsou určeny organizacím Przeciw Homofobii a Miłość Nie Wyklucza monitorující homofobii v Polsku a poskytující podporu queer lidem. Peníze budou především distribuovány LGBT organizacím v menších městech v Polsku, které potřebují pomoc nejvíce.

Verze pro tisk 17.8.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)