Anarchistická federace

Píšou jinde : Totální solidarita! Hudební kompilace na podporu LGBT komunity v Polsku

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/08/totalni-solidarita-hudebni-kompilace-na-podporu-lgbt-komunity-v-polsku/

Kompilace má přes sto skladeb a výtěžek z prodeje je určen LGBT organizacím v menších polských městech.

Polský kolektiv Oramics a holandský label New York Haunted vydávají společnou kompilaci na podporu LGBTQIA+ komunity v Polsku. Kompilace, která obsahuje přes sto skladeb, vznikla v reakci na homofobní násilí proti prvnímu gay pride průvodu v polském Białystoku. Oslovení interpreti dodali své skladby během jednoho týdne. Kompilace je zároveň odpovědí na „homofobní kampaň vládnoucí strany Právo a spravedlnost, krajně pravicových médií a katolické církve, které označují LGBT komunitu za mor, nebezpečnou ideologii nebo za hrozbu morálce a polské kultuře, se kterou je třeba bojovat ohněm,“ stojí v prohlášení kolektivu Oramics.

Na kompilaci, kde se objevují především interpreti z experimentální elektronické hudby, mají své skladby například Ciarra Black, Ekoplekz, FOQL, Lee Gamble, Varg nebo Zamilska. „Touto nahrávkou chceme rovněž vzdát hold kořenům klubové kultury, které jsou spojeny s bojem za práva gayů a Afroameričanů a také s bojem proti gentrifikaci a státnímu útlaku.“ Peníze z prodeje digitální kompilace jsou určeny organizacím Przeciw Homofobii a Miłość Nie Wyklucza monitorující homofobii v Polsku a poskytující podporu queer lidem. Peníze budou především distribuovány LGBT organizacím v menších městech v Polsku, které potřebují pomoc nejvíce.

Verze pro tisk 17.8.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)