Anarchistická federace

Píšou jinde : Totální solidarita! Hudební kompilace na podporu LGBT komunity v Polsku

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/08/totalni-solidarita-hudebni-kompilace-na-podporu-lgbt-komunity-v-polsku/

Kompilace má přes sto skladeb a výtěžek z prodeje je určen LGBT organizacím v menších polských městech.

Polský kolektiv Oramics a holandský label New York Haunted vydávají společnou kompilaci na podporu LGBTQIA+ komunity v Polsku. Kompilace, která obsahuje přes sto skladeb, vznikla v reakci na homofobní násilí proti prvnímu gay pride průvodu v polském Białystoku. Oslovení interpreti dodali své skladby během jednoho týdne. Kompilace je zároveň odpovědí na „homofobní kampaň vládnoucí strany Právo a spravedlnost, krajně pravicových médií a katolické církve, které označují LGBT komunitu za mor, nebezpečnou ideologii nebo za hrozbu morálce a polské kultuře, se kterou je třeba bojovat ohněm,“ stojí v prohlášení kolektivu Oramics.

Na kompilaci, kde se objevují především interpreti z experimentální elektronické hudby, mají své skladby například Ciarra Black, Ekoplekz, FOQL, Lee Gamble, Varg nebo Zamilska. „Touto nahrávkou chceme rovněž vzdát hold kořenům klubové kultury, které jsou spojeny s bojem za práva gayů a Afroameričanů a také s bojem proti gentrifikaci a státnímu útlaku.“ Peníze z prodeje digitální kompilace jsou určeny organizacím Przeciw Homofobii a Miłość Nie Wyklucza monitorující homofobii v Polsku a poskytující podporu queer lidem. Peníze budou především distribuovány LGBT organizacím v menších městech v Polsku, které potřebují pomoc nejvíce.

Verze pro tisk 17.8.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Our Brand Is Crisis

23. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Open talk about Toxic Masculinity

9. 7. 2020, Praha

Diskuse. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)