Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreportáž: Protesty před MŽP

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/08/fotoreportaz-protesty-pred-mzp/

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion a Fridays for Future dnes demonstrovali před budovou Ministerstva životního prostředí.

Na protest proti prolomení limitů těžby v dole Bílina dnes v Praze aktivisté z hnutí Extinction Rebellion a Fridays for Future blokovali budovu Ministerstva životního prostředí. I když rozhodnutí o prodloužení těžby do roku 2035 není ještě úplně definitivní a poslední slovo bude mít báňský úřad, už v tuto chvíli se podle aktivistů jedná o jasné selhání ministerstva. Ministerstvo totiž před pár dny vydalo kladný posudek k dopadu na životní prostředí (EIA), který dává prodloužení těžby zelenou na dalších šestnáct let.

Vchod na ministerstvo zablokovalo několik desítek protestujících: někteří se přilepili ke skleněným dveřím a další se přilepili zase k nim. Tento lidský slepenec pak blokoval ministerstvo několik hodin, zatímco jedna z aktivistek rozdávala procházejícím letáček s omluvou za vzniklé komplikace a vysvětlením důvodu k protestu.

I když ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v poslední době často mluví o klimatické změně i o potřebě proti ní něco dělat, stejně jako o nutnosti adaptovat hospodářství na oteplující se klima, vláda stále povoluje výjimky na spalování a těžbu uhlí.

Verze pro tisk 6.8.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: Judith Butler - Undoing Gender (2)

18. 6. 2020, Praha

Kritické čtení. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Social Screenings: Our Brand Is Crisis

23. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)