Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreportáž: Protesty před MŽP

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/08/fotoreportaz-protesty-pred-mzp/

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion a Fridays for Future dnes demonstrovali před budovou Ministerstva životního prostředí.

Na protest proti prolomení limitů těžby v dole Bílina dnes v Praze aktivisté z hnutí Extinction Rebellion a Fridays for Future blokovali budovu Ministerstva životního prostředí. I když rozhodnutí o prodloužení těžby do roku 2035 není ještě úplně definitivní a poslední slovo bude mít báňský úřad, už v tuto chvíli se podle aktivistů jedná o jasné selhání ministerstva. Ministerstvo totiž před pár dny vydalo kladný posudek k dopadu na životní prostředí (EIA), který dává prodloužení těžby zelenou na dalších šestnáct let.

Vchod na ministerstvo zablokovalo několik desítek protestujících: někteří se přilepili ke skleněným dveřím a další se přilepili zase k nim. Tento lidský slepenec pak blokoval ministerstvo několik hodin, zatímco jedna z aktivistek rozdávala procházejícím letáček s omluvou za vzniklé komplikace a vysvětlením důvodu k protestu.

I když ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v poslední době často mluví o klimatické změně i o potřebě proti ní něco dělat, stejně jako o nutnosti adaptovat hospodářství na oteplující se klima, vláda stále povoluje výjimky na spalování a těžbu uhlí.

Verze pro tisk 6.8.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Iniciativu Za barem

26. 10. 2019, Praha

Klasická sobotní lidovka, kde se můžete dozvědět více o nově vzniklé skupině Za barem, dobře se najíst a přispět na zajímavý projekt. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)