Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreportáž: Protesty před MŽP

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/08/fotoreportaz-protesty-pred-mzp/

Aktivisté z hnutí Extinction Rebellion a Fridays for Future dnes demonstrovali před budovou Ministerstva životního prostředí.

Na protest proti prolomení limitů těžby v dole Bílina dnes v Praze aktivisté z hnutí Extinction Rebellion a Fridays for Future blokovali budovu Ministerstva životního prostředí. I když rozhodnutí o prodloužení těžby do roku 2035 není ještě úplně definitivní a poslední slovo bude mít báňský úřad, už v tuto chvíli se podle aktivistů jedná o jasné selhání ministerstva. Ministerstvo totiž před pár dny vydalo kladný posudek k dopadu na životní prostředí (EIA), který dává prodloužení těžby zelenou na dalších šestnáct let.

Vchod na ministerstvo zablokovalo několik desítek protestujících: někteří se přilepili ke skleněným dveřím a další se přilepili zase k nim. Tento lidský slepenec pak blokoval ministerstvo několik hodin, zatímco jedna z aktivistek rozdávala procházejícím letáček s omluvou za vzniklé komplikace a vysvětlením důvodu k protestu.

I když ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v poslední době často mluví o klimatické změně i o potřebě proti ní něco dělat, stejně jako o nutnosti adaptovat hospodářství na oteplující se klima, vláda stále povoluje výjimky na spalování a těžbu uhlí.

Verze pro tisk 6.8.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)