Anarchistická federace

Píšou jinde : Výzva k solidaritě s anarchistou odsouzeným v Německu

Toto je kopie článku uveřejněného na abcnews.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://abcnews.noblogs.org/post/2019/07/23/vyzva-k-solidarite-s-anarchistou-odsouzenym-v-nemecku/

Vyzýváme k podpoře anarchisty odsouzeného v tzv. Německu. Tato osoba byla zadržena zaměstnancem ochranky v obchodním domě při nenásilném pokusu o expropriaci několika věcí z prodejny. Aniž by si to uvědomil, měl u sebe za opaskem malý kapesní nůž, který však nechtěl použít jako zbraň. Přesto byl obviněn z trestného činu: Krádež se zbraní připravenou k použití.

Německý soud udělil trest 90 dnů odnětí svobody, který byl podmíněně změněn na peněžitý trest ve výši 1000 euro. To znamená, že pokud nebude částka uhrazena, bude náš soudruh uvězněn tři měsíce. Česká skupina ABC se rozhodla ho podpořit organizací finanční sbírky. Solidární příspěvky lze převést na účet  nebo hodit do kasičky u stánku ABC na veřejných akcích.

Expropriace není zločin. Různé formy vyvlastnění kapitalistických a státních zdrojů jsou legitimním způsobem boje proti diktatuře kapitálu. Jsme solidární s těmi, kteří takto jednají a jsou za to stíháni.

Naší zbraní je solidarita

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)