Anarchistická federace

Píšou jinde : Výzva k solidaritě s anarchistou odsouzeným v Německu

Toto je kopie článku uveřejněného na abcnews.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://abcnews.noblogs.org/post/2019/07/23/vyzva-k-solidarite-s-anarchistou-odsouzenym-v-nemecku/

Vyzýváme k podpoře anarchisty odsouzeného v tzv. Německu. Tato osoba byla zadržena zaměstnancem ochranky v obchodním domě při nenásilném pokusu o expropriaci několika věcí z prodejny. Aniž by si to uvědomil, měl u sebe za opaskem malý kapesní nůž, který však nechtěl použít jako zbraň. Přesto byl obviněn z trestného činu: Krádež se zbraní připravenou k použití.

Německý soud udělil trest 90 dnů odnětí svobody, který byl podmíněně změněn na peněžitý trest ve výši 1000 euro. To znamená, že pokud nebude částka uhrazena, bude náš soudruh uvězněn tři měsíce. Česká skupina ABC se rozhodla ho podpořit organizací finanční sbírky. Solidární příspěvky lze převést na účet  nebo hodit do kasičky u stánku ABC na veřejných akcích.

Expropriace není zločin. Různé formy vyvlastnění kapitalistických a státních zdrojů jsou legitimním způsobem boje proti diktatuře kapitálu. Jsme solidární s těmi, kteří takto jednají a jsou za to stíháni.

Naší zbraní je solidarita

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)