Anarchistická federace

Píšou jinde : Ostrava zdraví Markétu!

Toto je kopie článku uveřejněného na oafed.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://oafed.noblogs.org/post/2019/06/24/ostrava-zdravi-marketu/

O víkendu se konalo na Ostravsku několik solidárních akcí v souvislosti s perzekuovanou anarchistkou Markétou Juřicovou. Nejvýrazněji se projevili soudruzi z antifašistického Kolektivu 161, kteří vyrobili obří transparent, ten pak pověsili nad rušnou silnici.

Kolektiv poznamenává na svých facebookových stránkách:

V reakci na aktuální kauzy jsme se v sobotu sešli na severu Moravy a vyvěsili transparent na podporu osobám zapojených v kauze FÉNIX II. a dále Markétě Juřicové (“Beltza Gorria”), které hrozí roční podmínka za držení piketu s “problematickým” textem.

Nechceme tu sáhodlouze rozebírat jednotlivé případy a vydávat stanoviska, neboť naše činy mluví jasně. Chceme tímto vyjádřit podporu všem výše zmíněným osobám, ale také ostatním, kteří čelí policejním represím z politických důvodů. Naše akce budou v tomto směru pokračovat.

Naší zbraní je solidarita!

Heslo “můžou tě zavřít, ale nikdy nezlomí” Markétu vystihuje dokonale. Je to kamarádka, jejíž srdce je plné touhy po svobodě a represe, která by jiným sebrala sílu pokračovat v aktivismu, Markétě naopak ukazuje, že boj proti nespravedlnosti má smysl.

V souvislosti s pronásledováním protivládních aktivistů je dobré připomenout, že existenci policejního státu nám už potvrdil dokonce soud. Jak píše právník Tomáš Pecina na svém blogu v souvislosti s kauzou Lukáše Borla, policie už dnes k domovním prohlídkám zřejmě nebude potřebovat soudní příkaz. Takže budou-li ve vašem bytě hledat ukryté anarchisty, mohou to udělat kdykoli a bez jakéhokoli relevantního důvodu.

Soudruzi a soudružky, myslíme na vás!

Verze pro tisk 23.7.2019 oafed.noblogs.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Florida Project

11. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (4)

12. 12. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)