Anarchistická federace

Píšou jinde : Ostrava zdraví Markétu!

Toto je kopie článku uveřejněného na oafed.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://oafed.noblogs.org/post/2019/06/24/ostrava-zdravi-marketu/

O víkendu se konalo na Ostravsku několik solidárních akcí v souvislosti s perzekuovanou anarchistkou Markétou Juřicovou. Nejvýrazněji se projevili soudruzi z antifašistického Kolektivu 161, kteří vyrobili obří transparent, ten pak pověsili nad rušnou silnici.

Kolektiv poznamenává na svých facebookových stránkách:

V reakci na aktuální kauzy jsme se v sobotu sešli na severu Moravy a vyvěsili transparent na podporu osobám zapojených v kauze FÉNIX II. a dále Markétě Juřicové (“Beltza Gorria”), které hrozí roční podmínka za držení piketu s “problematickým” textem.

Nechceme tu sáhodlouze rozebírat jednotlivé případy a vydávat stanoviska, neboť naše činy mluví jasně. Chceme tímto vyjádřit podporu všem výše zmíněným osobám, ale také ostatním, kteří čelí policejním represím z politických důvodů. Naše akce budou v tomto směru pokračovat.

Naší zbraní je solidarita!

Heslo “můžou tě zavřít, ale nikdy nezlomí” Markétu vystihuje dokonale. Je to kamarádka, jejíž srdce je plné touhy po svobodě a represe, která by jiným sebrala sílu pokračovat v aktivismu, Markétě naopak ukazuje, že boj proti nespravedlnosti má smysl.

V souvislosti s pronásledováním protivládních aktivistů je dobré připomenout, že existenci policejního státu nám už potvrdil dokonce soud. Jak píše právník Tomáš Pecina na svém blogu v souvislosti s kauzou Lukáše Borla, policie už dnes k domovním prohlídkám zřejmě nebude potřebovat soudní příkaz. Takže budou-li ve vašem bytě hledat ukryté anarchisty, mohou to udělat kdykoli a bez jakéhokoli relevantního důvodu.

Soudruzi a soudružky, myslíme na vás!

Verze pro tisk 23.7.2019 oafed.noblogs.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)