Anarchistická federace

Píšou jinde : Benefit na Solis a Anarchistický festival knihy

Toto je kopie článku uveřejněného na solis.451.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://solis.451.cz/benefit-na-solis-a-anarchisticky-festival-knihy/

 Někdy se měsíce nic neděje a někdy zas vše najednou. Během víkendu 18.-19.5. jsme se zúčastnili Anarchistického festivalu knihy a mezitím si odběhli do Plzně.

V sobotu od desáté ráno jste nás mohli potkat v Prostoru39 na bookfairu, kde jsme měli svůj stánek s info materiály. Mimo jiné jsme měli s sebou novou brožuru Solidární sítě, kterou jsme přeložili od amerického kolektivu Gods & Radicals. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli na garáže do Plzně, na akci zvanou Benefit na Solis. Místní skupina zde již poněkolikáté pořádala koncert. Po krátkých přípravách se o sedmnácté hodině několikačlenná grupa kamarádů plus jeden náš člen vydali na benefiční běh, kterým se akce odstartovala. Po malém občerstvení následovala přednáška o pražské solidární síti spojená s diskusí. Bylo vidět, že zúčastněným byla “naše” téma blízká a podnětnými příspěvky se zapojili do diskuse. Krátce po devatenácté hodině, začal koncert hardcore punkových kapel Domluva, Baestien a Interpunkce. Pod bannerem s nápisem našeho motta “Braňme se společně” se bavilo a užívalo si koncert několik desítek nadšenců této nekomerční subkultury. Během celého večera, byly k dispozici naše materiály, freebox se ziny, vinyly a tričky a skvělé veganské občerstvení jako guláš, grilované sójové steaky a různé koláče.

Nemůžeme zapomenout zmínit, že kromě organizace koncertu, plzeňská crew vydala benefiční kompilační CD na aktivity pražské solidární sítě, za což jí patří náš respekt. Do desáté se koncert ukončil a nám byla předána krásná částka 4684Kč, kterou se podařilo během celého večera vybrat. Na druhý den, jsme se znovu vrátili na bookfair, kde o šestnácté hodině začínala diskuse o našich aktivitách, práci, významu organizování se a odborech. Znovu padali zajímavé připomínky a několik lidí se rozpovídalo o svých špatných zkušenostech. I když je to téma, o které by se dalo diskutovat dlouho, po hodině a půl jsme ji ukončili a rozloučili se s návštěvníky. Navzdory náročnosti a únavě z celého víkendu, máme z obou akcí skvělý pocit a již teď se těšíme na další ročníky. Chtěli bychom poděkovat kolektivu Anarchistického bookfairu a plzeňské Solidarity crew za pozvání a organizaci těchto parádních akcí. Děkujeme taky kapelám DOMLUVA, BAESTIEN a INTERPUNKCE za podporu! Moc si toho vážíme. Benefiční CD seženete v infoshopu na Salé nebo na mailech solispraha@riseup.net, trojka007@seznam.cz, nebo kawaryze@seznam.cz za 50Kč a víc.

Verze pro tisk 26.5.2019 solis.451.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Our Brand Is Crisis

23. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)

Open talk about Toxic Masculinity

9. 7. 2020, Praha

Diskuse. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(více)