Anarchistická federace

Píšou jinde : Svobodu slovům!, vzkazuje OAF ze severu Moravy

Toto je kopie článku uveřejněného na oafed.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://oafed.noblogs.org/post/2019/04/11/svobodu-slovum-vzkazuje-oaf-ze-severu-moravy/

Další kolo politického procesu s názvem Fénix nenechalo lhostejné ani členy/ky a sympatizanty/ky OAF, kteří stíhaným anarchistům vyjádřili ve Frýdku-Místku podporu pomocí solidárního transparentu.

O pár dní později se konala další akce před budovou soudu, kde anarchisté vyvěsili transparent a rozdávali zaměstnancům soudu letáky vysvětlující okolnosti kauzy Fénix. Leták byl zkrácenou verzí článku, který jsme již publikovali na našem webu. Ihned po rozbalení transparentu vyběhla z budovy ochranka:

„Co tady děláte!? Co to má znamenat?“

„Chceme touto akcí upozornit na politické procesy vůči anarchistům, kteří mají právě dnes v Mostě soud,“ vysvětlili jsme.

„A nemůžete tu akci udělat jinde?“

„Ne, budova soudu má svou symboliku.“

„Aha… a co máme udělat, abyste odsud odešli?“

„Nic, za půl hodiny odejdeme sami.“

„A co tady hodláte dělat?“

„Chceme se zeptat vašich zaměstnanců, co si myslí o práci svých kolegů. Jestli vůbec ví, že jejich kolegové soudci potírají svobodu slova. Nemáme v úmyslu tu nic demolovat, cíl této akce je informační.“

„Ok,“ nechala si ochranka vysvětlit náš záměr a zalezla do budovy, a tak jsme se mohli pustit do debaty s okolojdoucími. Zaměstnanci soudu samozřejmě o Fénixu téměř nic nevěděli, o to víc mělo smysl nabourat jejich ignoranci a alespoň je donutit se zamyslet, k jakému účelu jejich instituce vlastně slouží.

Solidární akce s obviněnými v kauze Fénix budou pokračovat i nadále. Víme moc dobře, že obětí může být každý z nás. Stačí se znelíbit a nějakou kauzu už policisté vykonstruují sami.

Verze pro tisk 12.4.2019 oafed.noblogs.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)