Anarchistická federace

Píšou jinde : Svobodu slovům!, vzkazuje OAF ze severu Moravy

Toto je kopie článku uveřejněného na oafed.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://oafed.noblogs.org/post/2019/04/11/svobodu-slovum-vzkazuje-oaf-ze-severu-moravy/

Další kolo politického procesu s názvem Fénix nenechalo lhostejné ani členy/ky a sympatizanty/ky OAF, kteří stíhaným anarchistům vyjádřili ve Frýdku-Místku podporu pomocí solidárního transparentu.

O pár dní později se konala další akce před budovou soudu, kde anarchisté vyvěsili transparent a rozdávali zaměstnancům soudu letáky vysvětlující okolnosti kauzy Fénix. Leták byl zkrácenou verzí článku, který jsme již publikovali na našem webu. Ihned po rozbalení transparentu vyběhla z budovy ochranka:

„Co tady děláte!? Co to má znamenat?“

„Chceme touto akcí upozornit na politické procesy vůči anarchistům, kteří mají právě dnes v Mostě soud,“ vysvětlili jsme.

„A nemůžete tu akci udělat jinde?“

„Ne, budova soudu má svou symboliku.“

„Aha… a co máme udělat, abyste odsud odešli?“

„Nic, za půl hodiny odejdeme sami.“

„A co tady hodláte dělat?“

„Chceme se zeptat vašich zaměstnanců, co si myslí o práci svých kolegů. Jestli vůbec ví, že jejich kolegové soudci potírají svobodu slova. Nemáme v úmyslu tu nic demolovat, cíl této akce je informační.“

„Ok,“ nechala si ochranka vysvětlit náš záměr a zalezla do budovy, a tak jsme se mohli pustit do debaty s okolojdoucími. Zaměstnanci soudu samozřejmě o Fénixu téměř nic nevěděli, o to víc mělo smysl nabourat jejich ignoranci a alespoň je donutit se zamyslet, k jakému účelu jejich instituce vlastně slouží.

Solidární akce s obviněnými v kauze Fénix budou pokračovat i nadále. Víme moc dobře, že obětí může být každý z nás. Stačí se znelíbit a nějakou kauzu už policisté vykonstruují sami.

Verze pro tisk 12.4.2019 oafed.noblogs.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)