Anarchistická federace

Píšou jinde : Hambach Forest Skillshare Camp

Toto je kopie článku uveřejněného na greenaction.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://greenaction.noblogs.org/post/2019/04/09/hambach-forest-skillshare-camp/

Pozvánka na pátý ročník skillsharing campu v Hambachu, který začne tento víkend od pátku 12.4. a potrvá necelé dva týdny do středy 24.4.

Je tu znovu ten čas, kdy proběhne Hambacher Forest Skillshare Camp. Když na jaře probíhal poslední skillshare, byl celý les pod zvláštní právní ochranou jakožto “nebezpečná zóna”, kdy se v něm nacházelo na 3000 fízlů, kteří se pomocí těžké techniky a SWAT týmu snažili vyklidit les, při čemž se jim povedlo strhnout na 60 obydlí. O šest měsíců později se povedlo znovuobsadit les a postavit více než 40 nových domů. Desítky tisíc lidí přišlo nabídnout svou pomoc a konala se zde největší německá klimatická demonstrace v historii, které se zúčastnilo na 50 000 lidí. To vše nechává chladné ty u moci, kteří se “dohodli” společně s neziskovkami na tom, aby se posunul konec doby uhelné o 20 let a firmy RWE a LEAG tak mohli napumpovat 20 miliard eur do další těžby a nekonečného ničení klimatu. Zároveň pokračují represe a zatýkání v lese, které budou nejspíš následovány dalšími pokusy o vyklizení. I tak, přes veškerou ziskuchtivost, lži a státní násilí, nebo možná právě proto, pokračuje okupace, boj a samotný skillshare s ještě větším odhodláním a více účastníky než kdy předtím.

Přidejte se ke dvoum týdnům plným učení, předávání a sdílení dovedností, které se týkají přímé akce, ať už jde o lezení po různých úrovních, stavění tripodů, vytváření zámků k blokádám nebo vytváření antirepresivních solidárních skupin a kampaní. Mezi další sdílené znalosti budou patřit vědomosti o bylinách, meditaci, sebeobraně, politice, teorii a praxi anarchismu, feminismu a přímé akci. Kybernetická bezpečnost, mediální práce a diy média, kreativní hudební workshop a další program se zaměřením na život mimo kapitalismus. Večerní program zahrnuje koncerty, mluvené slovo, dokumenty a místní tradice: No Talent Talent Show.

Každý může přispět svým workshopem do programu, ale nesmí se jednat o cokoliv spojeného s pravicovejma sračkama jako jsou rasismus, sexismus, homofobie nebo specismus. Nejvíce nás potěší prezentace a reportáže z dalších bojů, okupací a akcí nebo cokoliv spojené s diy znalostmi, přímou akci nebo vztahující se k přírodě, rostlinám atd.

Různorodost sdílených skillů a fakt, že jde o pátý ročník jsou symbolické pro Hambach, ze kterého se stalo komunitní místo odporu a zkušební místo pro Utopii a alternativy ke kapitalismu. Probíhající policejní akce, které se snaží zničit barikády a pozemní stavby v lese, společně s pro uhelnými kampaněmi v místním tisku mobilizují pravicové elementy proti hnutí, proti lesu a proti klimatickým problémům. Takže pokud nemůžete přijet na kemp, stavte se kdykoliv jindy, zorganizujte podpůrné akce v případě evikce a pokračujte v lokálních bojích.

Týden po kempu proběhne Liberate or Die Camp, který se zaměřuje na osvobození zvířat, radikální veganství a sabotáže loveckých akcí. Hambi zůstane, stejně jako všichni trablmejkři, kteří nenechají mnohé klidnými tím, že stále zpochybňují kapitalismus s jeho cykli vykořisťování, represí a kriminalizací těch, kteří se mu opováží čelit. Postavme se RWE a jejich státním podporovatelům a všem nekonsenzuálním “uhelným kompromisům”! Konec doby uhelné je DIY, přijeďte na skillsharing camp naučit se a sdílet znalostmi o tom JAK.

Hambi Bleibt!!

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)