Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreport: „Jsme ochotni postavit se za naši budoucnost a nic nás nezastaví“

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2019/03/fotoreport-jsme-ochotni-postavit-se-za-nasi-budoucnost-a-nic-nas-nezastavi/

Dnešní stávka středoškoláků a středoškolaček za klima, která je součástí globálního hnutí teenagerů Fridays for Future, přerostla do jedné z největších ekologických demonstrací v české historii. V jednu chvíli se jí zúčastnilo okolo pěti tisíc lidí, drtivá většina z nich mladších dvaceti let. Po úvodních proslovech na Malostranském náměstí se několikatisícový dav vydal na pochod Prahou kolem ministerstva financí, Úřadu vlády a dalších institucí, aby se asi za dvě hodiny protestující vrátili opět zpátky na Malostranské náměstí. Zde pak s projevy vystoupili i čeští vědci, kteří vyjádřili souhlas s akcemi studentů.

Celá demonstrace trvala přibližně stejně dlouho jako běžné vyučování, tedy od osmi do dvou hodin. Podobné akce dnes proběhly ve více než stovce zemí na celé planetě. Pražští organizátoři, kteří se cítí být součástí globálního hnutí inspirovaného švédskou studentkou Gretou Thunberg, vyjádřili s účastí velkou spokojenost. Ve stávkách i dalších akcích hodlají pokračovat.

Verze pro tisk 15.3.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme