Anarchistická federace

Píšou jinde : OAF se připojila ke světovým akčním dnům na podporu Rojavy

Toto je kopie článku uveřejněného na oafed.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://oafed.noblogs.org/post/2019/01/29/oaf-se-pripojila-ke-svetovym-akcnim-dnum-na-podporu-rojavy/

Ve dnech 27. a 28. ledna 2019 se konaly na základě výzvy Internacionalistické komuny v Rojavě po celém světě solidární akce s kurdskými soudruhy. Datum nebylo zvoleno náhodně. Přesně před čtyřmi lety totiž bojovníci a bojovnice YPG a YPJ osvobodili syrské město Kobane ze sevření Islámského státu.

K podpoře se připojili i anarchisté a anarchistky na severu Moravy a ze zkráceného prohlášení, jehož český překlad lze stáhnout na stránkách rojava.info, udělali informační leták. V Ostravě a Frýdku-Místku pak zorganizovali menší informační kampaň. Akce probíhala podle očekávání – většina lidí neměla příliš jasno, co se vlastně v Rojavě děje ani kde leží a informace, že ti, kteří bránili svět před radikálními islamisty, mají být nyní za mlčení světových politiků předhozeni tureckému fašismu, je překvapovala. A to i přesto, že za poslední léta proběhlo v Česku na podporu Rojavy hned několik veřejných akcí.

Chápeme, že vedeme nerovný boj. Ale od masmédií nelze v tomto nic očekávat a jediná možnost, jak dostat informace o revoluci v Rojavě mezi obyčejné lidi, je aktivita zdola. Ostatně nešlo o první akci, při níž místní anarchisté a anarchistky vyjádřili odpor proti tureckému prezidentovi. Protestní shromáždění odsuzující praktiky tureckého režimu proběhlo již – tehdy pod hlavičkou ČSAF Ostrava – v červnu 2013.

Ať žije mezinárodní solidarita!

Všechnu moc komunám!

Verze pro tisk 30.1.2019 oafed.noblogs.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)