Anarchistická federace

Píšou jinde : Nová sekce Komise organizovaných pracujících vězňů vzniká v Seattlu

Toto je kopie článku uveřejněného na .
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:

Oznámení o založení sekce Komise organizovaných pracujících vězňů (IWOC).

Toto léto jsme byli svědky boje za spravedlnost vedeným vězni, který dosud neměl obdoby. Vyvrcholil masakrem v Lee Nápravném zařízení v Jižní Karolíně, který stál život alespoň sedm vězňů. Vězni v sedmnácti zemích šli do stávky. Součástí bylo i krácení práce, hladovky a bojkoty. Požadovali široké spektrum věcí od ukončení vězeňského otroctví, větší přístup k nápravným programům přes ukončení rasisitických zákonů. S jejich odvážnou taktikou zahnali vedení věznic k nabídkám výsad a snahám omezit odpor díky krutým a trvalým represím.

My ve Washingtonu jsme reagovali na výzvu ke stávce vedenou vězni, spoluprací s organizátory v našem regionu na tom, aby celý „svobodný svět“ stávku podpořil, jak může. Organizovali jsme hlukové demonstrace, akce mířené na ty, kteří z vězeňského otroctví profitují, jako Mc Donald’s a Starbucks. Předáváli jsme informace, diskutovali a psali dopisy k podpoře stávkujících, kteří čelili represím. Našim cílem bylo použít všechny nám dostupné prostředky k vyčištění cesty pro ty, kteří stávkovali na druhé straně mříží, aby dostáli svým cílům.

Přestože stávka, která trvala od 21. srpna do 9. září byla obrovským úspěchem, požadavky zůstaly nesplněny a násilí zůstává denní řád našeho vězeňského systému. Z toho důvodu a k posunutí se kupředu ke zrušení vězeňství jako jednoho z požadavku vězňů, jsme v Seattlu založili skupinu Sdružení organizujících se pracujících vězňů (IWOC – Incarcerated Workers Organizing Committee) průmyslových dělníků světa (IWW – Industrial Workers of the World). Jako abolicionisté rozpoznáváme vězeňský průmyslový komplex jako nástroj ke zničení vztahů a jako odpověď dáváme přednost budování vztahů: s organizátory uvnitř i vně, s komunitami, které používají své zdroje k mobilizaci a podpoře akcí vedených samotnými vězni.

Jeden konkrétní vztah v tomto kontextu, který musí být napraven, je vztah mezi prací lidí žijících vně vězeňských zdí a těmi, kteří žijí uvnitř. Příliš často organizace práce zapomíná na ohromující nespravedlnosti, kterým musí vězni čelit, když pracují v neuvěřitelně donucovacích a násilných podmínkách. Musíme být připraveni získat vedení pro ty nejzranitelnější a nejzneužívanější pracující, pokud máme mít opravdovou naději napravit škody, které s sebou nese kapitalismus. Je nutné, abychom viděli, že to je možné pouze v případě, že zemře vězeňství spolu s bílou nadřazeností, heteropatriarchátem a kolonialismem.

Už jsme slyšeli od vězňů v rámci naší země, že připravují stávku a my se chystáme je podpořit. Děláme to tím, že se organizujeme skrze zdi, protože si uvědomujeme, že neexistuje instituce, která by odpovídajícím způsobem řešila tyto škody. Odmítáme jakékoliv nároky na autoritu nebo spravedlnost ze strany státních institucí, které odmítají uznat jejich spojení s genocidou a otroctvím. Americká vlajka vlaje jako symbol mučení. My pozvedáme vlastní vlajku, aby vlála nad ní.

Zdroj: https://itsgoingdown.org/incarcerated-workers-organizing-committee-chapter-starts-in-seattle-in-wake-of-national-prison-strike

Verze pro tisk 14.12.2018
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Existenční večírek

26. 3. 2019, Praha

V úterý 26. března 2019 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. První číslo tohoto roku je věnováno zapatistickému povstání. Večírek začíná v 19.00, od 18.30 proběhne společná večeře. Nejen aktuální číslo, ale i ta starší, budou na místě k zakoupení. …(více)

Trouble #16 Spiknutí v dobách odporu

27. 3. 2019, Praha

Šestnáctý díl Troublu se věnuje protestům, které následovaly po 20. lednu 2017 po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tyto protesty byly součástí velké kampaně #DisruptJ20. Po těchto prostestech bylo více než 200 lidí zadrženo policií. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka pro Bookfair: Smažák /šafránové risotto

30. 3. 2019, Praha

Benefiční pro Anarchistický festival knihy 2019 …(více)

Critical Readings - Franz Fanon: The Wretched of The Earth

4. 4. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

Zinfest 2019

13. 4. 2019, Brno

Čtvrté pokračování festivalu samizdatových tiskovin …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)