Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreport: Ženy na hrad!

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2018/03/fotoreport-zeny-na-hrad/

K Pražskému hradu dorazil feministický pochod na protest proti prezidentu Zemanovi.

Asi dvě stě lidí prošlo 8. března Prahou v rámci akce Ženy na hrad!. Organizátorky v úvodu zmínily, že pochod je součástí mnoha demonstrací a stávek po celém světě, kterými ženy upozorňují na trvající rozdíly v platech, na diskriminaci na základě genderu či domácí násilí páchané na ženách. Také v Praze slavily různé feministické kolektivy Mezinárodní den žen. Oslavu spojily s kritikou Miloše Zemana, čerstvě inaugurovaného prezidenta České republiky.

„Miloš Zeman nesplnil ani jeden ze svých prezidentských slibů. Nestal se hlasem dolních deseti miliónů neprivilegovaných občanů. Nebyl prezidentem všech občanů bez rozdílu jejich politického názoru a ve svých projevech systematicky ponižuje ženy a občanské aktivisty,“ pronesla na úvod pochodu jedna z organizátorek Magdaléna Šipka. Kolem čtvrté hodiny průvod čítající zhruba dvě stě lidí vyrazil směrem k Hradu, cestou skandoval hesla jako „Na Hrad ženu, chceme změnu!“ a tancoval za zvuků samba bandu.

Po asi hodinovém průvodu centrem Prahy dorazili účastníci a účastnice na Hradčanské náměstí. Tam mimo jiné zazněl proslov spoluorganizujícího uskupení španělských migrantů a migrantek Asamblea Abierta Praga, ve kterém upozorňovali na sexuální násilí, umlčování žen a nezodpovědnou politiku, která vede k pustošení země. „Právě sociální a ekologická témata jsou podle nás politiky trestuhodně zanedbávána, na což jsme chtěli naším průvodem upozornit především,“ podotkla Martina Veverková ze Socialistické Solidarity.

Verze pro tisk 9.3.2018 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Linux workshop

17. 12. 2018, Praha

Instalace Linuxu a svobodného software, sdílení zkušeností s linuxem a různými programy. Co víme, s tim poradíme, co nevíme tak si společně přečteme v dokumentaci nebo na nějakym z těch interneti. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme