Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreport: Černý protest v Praze

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2018/01/fotoreport-cerny-protest-v-praze/

Přinášime fotografie z demonstrace proti zákonu omezujícímu právo na potrat v Polsku.

Asi sto padesát lidí protestovalo ve čtvrtek 18. ledna na Palackého náměstí v Praze proti návrhu zákona omezujícímu interrupce v Polsku. Na demonstraci vystoupili zástupkyně a zástupci organizací jako RFK, Konsent, Socialistická Solidarita nebo Čtvrtá vlna.

Další vlna “černých protestů” se zdvihla poté, co polský sejm 10. ledna nepostoupil k dalšímu projednávání návrh zákona, který by umožnil širší dostupnost interrupce, a naopak poslal do druhého čtení návrh omezující současnou legislavitu. V Polsku přitom platí poměrně přísný zákon o interrupcích, který umožňuje umělé přerušení těhotenství jen v případě znásilnění, ohrožení životaschopnosti plodu či ohrožení života matky. Současné protesty, jež se v posledním týdnu odehrály v řadě polských měst i v zahraničí, navazují na masové demonstrace z podzimu roku 2016, kdy se díky občanské mobilizaci podařilo zastavit zákon, který by interrupce zakázal úplně.

Verze pro tisk 20.1.2018 a2larm.cz

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Stávková pohotovost v Hyundai: co přinesla, co ne

2. 10. 2025, Praha

Povídání v režii kolektivu KPK …(více)

AFA fest 2026

1. - 2. 5. 2026, Praha

Dva dny plné hudby, promítání, přednášek... k 30. výročí založení AFA …(více)