Anarchistická federace

Píšou jinde : Boje o Bělověž

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
http://a2larm.cz/2017/11/boje-o-belovez/

Přinášíme dokumentární reportáž z Bělověžského pralesa, kde aktivisté blokují nesmyslné kácení.

Lesníci mají harvestory, které chrání lesní stráž. Každý ze tří strojů pracujících v lese může za den pokácet až tři sta stromů. Aktivisté se řetězy poutají k lesní technice a zabraňují tak kácení. Konflikt, ve kterém proti konzervativní vládě strany Právo a spravedlnost stojí kromě Evropského soudu i velká část podporovatelů strany, stále graduje.

Krátce po nástupu do funkce se nový ministr životního prostředí Jan Szyszko rozhodl řešit přemnožení kůrovce v nejzachovalejší části původního evropského nížiného pralesa – Bělověžském lese – zvýšením kvót na těžbu dřeva. Postižené stromy mají být vykáceny a dřevo z nich prodáno. Mezi přírodovědci převládá názor, že les si s kůrovcem dokáže poradit sám a kácení a vývoz dřeva ohrožuje původní charakter vzácného pralesa a potenciálně i biodiverzitu Bělověžského národního parku, který se rozkládá téměř na pětině jeho území.

Reportáž vznikla v koprodukci Alarmu a kanálu Voxpot.

8.11.2017 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Marné čekání

26. 11. 2017, Praha

Tato akce bude pojata mezinárodně – bude se konat v den narozenin neprávem odsouzeného ukrajinského aktivisty Olexandra Kolčenka, 26. listopadu, na různých letištích ve světě. …(více)

Benefice na Salé

2. 12. 2017, Praha

Bude to stejně skvělé jako loni, možná i o fous lepší! Letošní téma bude VESMÍRNÉ, tak se nestyďte podle toho obléknout. Welcome drinky budou, jídlo bude, zábava bude, všechno bude, tak doražte a vemte kámoše! …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme