Anarchistická federace

Píšou jinde : Proč je důležité sjednotit se už nyní?

Toto je kopie článku uveřejněného na iniciativa.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://iniciativa.noblogs.org/post/2021/10/24/proc-je-dulezite-sjednotit-se-uz-nyni/

Mnozí lidé pociťují po volbách určitou euforii. Nenáviděný oligarcha a zloděj Andrej Babiš byl odstaven od moci a je přirozené věřit, že nyní „bude líp“.

Ano, může být líp. Ale jen v případě, že se o to sami zasadíme svou aktivitou a angažovaností. Nová vláda totiž může být mnohem horší, než ta Babišova. Není to tak dávno, co jsme proti asociálním pravicovým reformám bojovali na náměstích, ať už v podobě Nečasovy či Topolánkovy vlády. A přízrak ODS je zpět.

Ano, nová vláda ještě ani nebyla jmenována, mohl by někdo namítnout. Nicméně pracující musí být tentokrát o krok popředu, protože neuvědomíme-li si včas své společné třídní zájmy, vládnoucí koalice toho využije a začne svou plánovanou politiku škrtů prosazovat dřív, než se stihneme zorganizovat k odporu.

Mějme proto zdola organizované, nezávislé struktury už nyní. Nic za to nedáme. Vytvořme na svých pracovištích či v sousedstvích skupiny pracujících, studentů, důchodců či nezaměstnaných, kteří budou v případě potřeby připraveny bránit zbytky našich sociálních práv. Jen tak si můžeme být jisti, že nedojde ke zvyšování věku odchodu do důchodu, vláda neprosadí školné na vysokých školách, neobnoví poplatky za návštěvu lékaře či nezahájí masové propouštění zaměstnanců a zaměstnankyň veřejné sféry.

Jak jsme se už poučili v roce 2010 – 2012, oficiální odbory ani politické strany to za nás neudělají. My jsme ti, na které čekáme.

Iniciativa Pracujících

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy