Anarchistická federace

Píšou jinde : Ostrava: Solidární akce na podporu polských žen

Toto je kopie článku uveřejněného na oafed.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://oafed.noblogs.org/post/2020/11/24/ostrava-solidarni-akce-na-podporu-polskych-zen/

Polsko se bouří proti klerofašistické vládě. Navzdory zákazům propukají v desítkách měst spontánní i organizované protesty proti vládě, na které reaguje stát stále násilněji. Solidární akce se odehrály i v Ostravě.

I přesto, že aktivisté a aktivistky na severu Moravy neberou pandemii koronaviru na lehkou váhu a vyhýbají se větším akcím, osudy polských žen nám nejsou lhostejné. Nouzový stav nesmí být využit jako záminka pro další utahování šroubů nejen u nás, ale i v zahraničí. Několik lidí proto vyjádřilo polskému protivládnímu povstání v uplynulých týdnech v ulicích Ostravy solidaritu, a to formou transparentů a piketů. Několik soudruhů se také zúčastnilo protestního pochodu za práva žen v polském Těšíně.

Ani covid nezastaví touhu po svobodě a odpor proti státu a patriarchátu! Solidární akce budou pokračovat, dokud ultrakonzervativci z PiS a katolická církev neskončí na smetišti dějin.

Verze pro tisk 1.12.2020 oafed.noblogs.org
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme