Anarchistická federace

Stop Cop City

Anarchistická federace se připojila k prohlášení solidarity s hnutím na obranu lesa Weelaunee.

Tortuguita

Anarchistická federace se přidala k výzvě všem lidem dobré vůle, aby byli solidární s hnutím za zastavení Cop City a obranu lesa Weelaunee v Atlantě.

Policie v Atlantě 18. ledna při svém posledním militarizovaném zásahu v lese zastřelila člověka. Jedná se pouze o poslední případ z řady násilných policejních odvetných akcí proti hnutí na obranu lesa. Oficiální místa tvrdí, že Cop City je nezbytné, aby byla Atlanta „bezpečná“, ale toto brutální zabití odhaluje, co mají na mysli, když používají ono slovo.

Lesy jsou plícemi planety Země. Ničení lesů se týká nás všech. Stejně jako gentrifikace a policejní násilí, které má usnadnit likvidaci lesa Weelaunee těžkou technikou. To, co se děje v Atlantě, není jen lokální záležitost.

Politici, kteří podporují Cop City, se pokoušeli zdiskreditovat obránce lesů jako „vnější agitátory“. Tato pomluva má na Jihu ostudnou historii, úřady ji tu používaly mimo jiné proti abolicionistům, odborářům a hnutí za občanská práva. Cílem těch, kdo tento narativ šíří, je odradit od solidarity, izolovat komunity od sebe navzájem a zároveň poskytnout záminku k zapojení státních a federálních sil, které jsou skutečnými „vnějšími agitátory“. Důsledek této strategie se naplno projevil v tragédii z 18. ledna.

Nahrazení lesa policejním výcvikovým střediskem vytvoří pouze násilnější policejní společnost, v níž prostředky daňových poplatníků obohacují policejní a zbrojní firmy namísto toho, aby řešily sociální potřeby. Masové věznění a policejní militarizace nedokázaly snížit kriminalitu ani zlepšit podmínky chudých a dělnických komunit.

V Atlantě i v celých Spojených státech jdou investice do policejních rozpočtů na úkor přístupu k jídlu, vzdělání, péči o děti a zdravotní péči, dostupného a stabilního bydlení, parků a veřejných prostranství, dopravy a volného pohybu osob, ekonomické stability pro většinu. Soustředění zdrojů v rukou policie slouží k obraně extrémní akumulace bohatství a moci korporací a těch nejbohatších.

Co dělají policisté se svými zvýšenými rozpočty a „volnou rukou“ od politiků? Každý den zabíjejí lidi. Uvězňují a traumatizují školáky, rodiče, blízké, kteří se prostě snaží přežít. Nesmíme se spokojit se společností, která je bezohledně organizována na hodnotách násilí, rasismu, chamtivosti a bezstarostné lhostejnosti k životu.

Boj, který se odehrává v Atlantě, je soubojem o budoucnost. Vzhledem k tomu, že katastrofické dopady klimatických změn sužují naše komunity hurikány, vlny veder a lesními požáry, jsou sázky na tento souboj jasnější než kdy jindy. Rozhodne o tom, zda ti, kteří přijdou po nás, zdědí obyvatelnou Zemi, nebo noční můru v podobě policejního státu. Je na nás, abychom vytvořili mírovou společnost, která nebude považovat lidský život za postradatelný.

Obránci lesů se snaží vytvořit lepší svět pro nás všechny. Dlužíme obyvatelům Atlanty i budoucím generacím všude na světě svou podporu.

Zde je několik způsobů, jak podpořit obranu lesa v Atlantě:

* Přispějte do Atlantského fondu solidarity na pokrytí nákladů za právní zastoupení zatčených protestujících a na pokračující právní kroky.

* Vyzvěte investory projektu, aby se zbavili podílu v Cop City (seznam investorů ZDE). Vyzvěte stavitele projektu, aby se vzdali svých stavebních zakázek.

* Zorganizujte fondy a výbory na obranu lesů tam, kde žijete.

* Organizujte místní solidární akce nebo se jich účastněte.

* Podpořte a rozšiřujte toto prohlášení solidarity.


Chcete-li podpořit toto prohlášení, napište prosím defendweelaunee@riseup.net. Seznam, na němž už je uvedeno několik stovek jednotlivců, kolektivů a organizací, je pravidelně aktualizován (ZDE).


(Na fotografii zavražděný Manuel Teran, známý také pod jménem Tortuguita.)

Text v dalších jazycích: anglicky, německy, španělsky, baskicky, francouzsky, polsky, portugalsky


Píšou jinde

Odkazy