Anarchistická federace

Všichni jsme antifašisté

Pozvánka na demonstraci v Lipsku dne 18. 9. 2021

Lina18092021

Naše obavy sílí: již několik let můžeme pozorovat tendenci k obratu celé německé společnosti doprava. Rasistická agitka, pravicová nenávist a fašistická ideologie zapustily kořeny ve strukturách státních orgánů, zejména v policii a Úřadu na ochranu ústavy, a mnohým se to zdá společensky přijatelné. Celonárodní protesty hnutí Querdenken (příznivci konspiračních teorií) dobře ukázaly, že protidemokratické postoje převládají i v tzv. středu. Ve velmi krátké době se aktivizovala hnědá občanská společnost, která vychází do ulic společně s fašisty. Neofašistické postoje navíc prorůstají i na pracoviště a do podnikových rad, například ve velkých podnicích v Sasku a Bádensku-Württembersku. Jasně je to možné ukázat na příkladu personálního obsazení pravicové podnikové rady Zentrum Automobil.

Halle, Hanau, Kassel a mnohé pogromům podobné nepokoje, například v Saské Kamenici v roce 2018, také ukazují, že pravice je ozbrojená a dobře propojená. Způsob, jakým vyšetřovací orgány jednají s těmito pravicovými sítěmi, ukazuje, že tuto teroristickou hrozbu neberou vážně. Nacisté totiž nejenže z německých úřadů nikdy nezmizeli, ale naopak zažívají rozmach. V celém Německu se neustále objevují nové případy právě těchto pravicových sítí v policejních a vojenských jednotkách. Tak tomu bylo i v případě frankfurtské SEK (obdoba českého Útvaru rychlého nasazení), kde bylo na místo pravicového teroristického útoku v Hanau v noci nasazeno 13 z 19 příslušníků SEK, kteří sdíleli neonacistický obsah v chatových skupinách. Mluvit stále o neúspěšných vyšetřováních a jednotlivých případech je nejen výsměchem obětem, ale také zastíráním úředních selhání a podceňováním pravicového nebezpečí.

AfD jako parlamentní strana je jedním z hlavních aktérů, kteří produkují právě takový obsah, který vede k rostoucí rasistické, antifeministické, antisemitské a sociálně-šovinistické deziluzi. Tento posun diskurzu doprava je vedle AfD patrný také v CDU. „Firewall proti pravici“ (Thomas Kemmerich, FDP Durynsko) je fraška, která má více děr než ementál. Prolomení hráze, spolupráce parlamentních sil tzv. středu s AfD, se již testuje na komunální úrovni.

CDU v rámci své volební kampaně zahájila pomlouvačnou kampaň proti všemu údajně levicovému. Tímto způsobem jsou antifašisté stále více kriminalizováni a angažovanost proti pravici je státem a médii diskreditována. Proces proti vězněným antifašistům Lině a Dyovi je jen špičkou ledovce a soudem s takzvanou „skupinou E“, k níž patří i connewitzská antifašistka Lina, má být vytvořen precedens pro další kauzy. (https://freiheitfuerlina.noblogs.org/). Connewitz se stal ústředním bodem této kampaně proti antifašistům. V průběhu volební kampaně zřídila saská vláda CDU pod vedením ministra vnitra Wöllera zvláštní komisi pro vyšetřování zločinů levice (Soko LinX). Policejní a státní represe v podobě domovních prohlídek a policejního násilí v lipské čtvrti Connewitz jsou výrazem sílícího politicky motivovaného tlaku na vyšetřování Soko. Ale také skandál kolem saské tajné služby a sledování politiků SPD a LINKE ukazuje, že bezpečnostní orgány mají tendenci se zaměřovat na levicový a antifašistický aktivismus s cílem dlouhodobě ho oslabit.

Důvodů, proč vyjít do ulic, je tedy více než dost, a to nejen v Sasku. Vyzýváme všechny antifašisty a antifašistky, aby se 18. září 2021 dostavili do Lipska na celostátní demonstraci a konečně učinili ze zapojení fašistů do státních struktur a z kriminalizace antifašismu skandál, kterým doopravdy je! Požadujeme denacifikaci německých bezpečnostních orgánů a objasnění a vyvození důsledků z pravicového teroru v Německu. Budeme i nadále organizovat antifašistickou sebeobranu a požadovat propuštění všech antifašistů! Jsme solidární se všemi, kteří jsou postiženi pravicovým terorem a násilím. Protože: Všichni jsme antifašisté – Všichni jsme LinX.


 

Darovací účet pro Linu:
Rote Hilfe e.V.
IBAN: DE55 4306 0967 4007 2383 17
BIC: GENODEM1GLS
Určení: unverzagt

Darovací účet pro Dy:
Rote Hilfe e.V. Stuttgart
IBAN: DE66 4306 0967 4007 2383 13
BIC:GENODEM1GLS
Účel: notwendig

Demonstrace začíná ve 14:00 na Johannisplatz v Lipsku.

 

Zdroj: https://www.wirsindallelinx.com/497-2/

O kauze také dříve informoval K115 zde https://www.facebook.com/kolektiv115/posts/1381581285517064 a zde https://www.facebook.com/kolektiv115/photos/1293201014355092


Verze pro tisk 12.9.2021 Zahraniční sekretariát AF

Píšou jinde

Odkazy