Anarchistická federace

Evikce Kliniky – den šestý

Přinášíme další zprávy ohledně dění kolem autonomního sociálního centra Klinika.

Klinika

O evikci autonomního sociálního centra Klinika a boji za jeho zachování se snažíme pravidelně informovat (čtvrtek, pátek, sobota, neděle a pondělí). Anarchistická federace se do tohoto zápasu o svobodný prostor aktivně zapojuje již od otevření centra, stejně jako v minulosti podporovala či se její členové a členky přímo účastnili squaterských aktivit na různých místech. Anarchisté a anarchistky tedy neabsentují ani v tomto případě.

V centru Prahy se na několika místech objevily na mostech vyvěšené transparenty s hesly jako „Myšlenku nevyklidíš. Klinika žije“, „Stojíme za Klinikou“ nebo „Město pro lidi, ne pro zisk“. Podpora přichází z různých stran. Například v pražské družstevní kavárně ROH (U božích bojovníků 606/3) se bude ve středu 23. ledna konat workshop „Vyšíváme pro Kliniku!“. Pořadatelky akce k tomu uvedly: „Chceme, aby svět věděl, že budovy nemají chátrat, ale mají sloužit lidem, aby měli kde spát, potkávat se, trávit volný čas. A taky, že v tomhle konzumním světě je potřeba vytvářet alternativy - místa, kde nepotřebuješ peníze, pokud je nemáš, ale kde se i přes to budeš cítit součástí party.“

Dnes, v úterý 15. ledna, se skupinka squaterů a squaterek nachází stále na střeše Kliniky – už šestým dnem! Ve svém demonstrativním počínání hodlají pokračovat, dokud to jen bude možné. Vytrvalá je i podpora sympatizantů a sympatizantek, kteří se neustále střídají u plotu. Těm naši hrdinové a hrdinky nechali vzkázat: „Děkujeme neznámým podporovatelům za koblihy, které nám přistály na střeše spolu s čokoládou a moc hezkým dopisem. Jste boží, máme vás rádi! Už méně máme rádi zakuklené nácky, kteří se v noci potulovali kolem Kliniky a povídali si se sekuritkou. Klinika žije, boj pokračuje!“

A my opět vyzýváme: pokud můžete, dorazte aspoň na chvíli vyjádřit svojí podporu i vy. S sebou vezměte termosku s čajem nebo kávou, něco k jídlu, hudební nástroj nebo třeba jenom dobrou náladu. Sledujte informace na obvyklých místech: Klinikou to nekončí – Klinikou to začíná!


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice na Tattoo Circus

20. 4. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Promítání: Sacco a Vanzetti

25. 4. 2019, Praha

Promítání v Salé + večeře …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)