Anarchistická federace

Evikce Kliniky – den třetí

Budova Kliniky byla mocí úřední zbavena života. Na střeše za ni bojuje několik posledních mohykánů

střecha

Ve čtvrtek 10. ledna započala evikce budovy autonomního sociálního centra Klinika, kam poslala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která ji oficiálně vlastní, exekutora, bezpečnostní agenturu a stavební firmu. Druhý den, když se exekutor opět vrátil, opustili obránci a obránkyně Kliniky poslední vnitřní prostory. Jen na střeše zůstala pětičlenná skupina squaterů a squaterek. Za podpory dalších lidí z venku tam stále setrvávají.

Důvody pro své konání shrnuli do následujících slov: „Jsme tu, protože Klinika je náš domov. Jsme tu, protože když tu nebudeme my, dům bude prázdný, stejně jako tomu bylo s vilou Milada, lázněmi na Albertově nebo usedlostí Cibulka.“

Podporovatelé byly u Kliniky přítomní i v noci: „25 lidí, 5 psů a jedna harmonika.“ V sobotu dopoledne je pro lidi dole připraveno občerstvení, zejména termosky s teplými nápoji. Později se na místě objevila polévka ze sociálního bistra Střecha. Kdo chtěl na chvíli do tepla, mohl od jedné navštívit žižkovský infoshop Salé, kde se benefičně pro Kliniku v rámci Lidové kuchyně podávala veganská zelňačka a sekaná. Jinak byl na třetí hodinu odpolední svolán na kopeček u Kliniky workshop hraní v samba bandu.

Pracovníci bezpečnostní agentury se na zahradě Kliniky evidentně nudili, a tak když zrovna negrilovali na čerstvě zabaveném grilu zatápějíc vybavením centra, ukazovali lidem na střeše své genitálie. Jedna členka střešní skupiny se k tomu vyjádřila následovně: „Pan hlídač nám nabízel, zda-li ho nechceme obsloužit orálním sexem, což jsme bez díků odmítli. Jen pro pořádek uvádíme, že kdyby přišly nabídky jiné, například na revitalizaci chátrajících objektů, budeme o nich přemýšlet.“
Squateři a squaterky, kteří zůstávají na střeše si zachovávají dobrou náladu a vzkazují: „Máme se pořád fajn, zásob je dost, venku jsou pořád super lidi, co pouští super písničky. Moc si vážíme podpory zvenčí, jste úžasný, bez vás by to nebylo ono.“

Přidejte se i vy k podpoře a projevům solidarity, ať už na místě, nebo symbolicky. Vyvěste kupříkladu ve vašem městě transparent, uspořádejte besedu nebo vylepujte tematické číslo nástěnných novin A3 s textem Klinika je naše.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Demonstrace - Podpořte anarchisty vězněné v Rusku

27. 2. 2020, Brno

Solidární akce s odsouzenými z kauzy Síť. …(více)

Demonstrace - Podpořte anarchisty vězněné v Rusku

27. 2. 2020, Praha

Solidární akce s odsouzenými z kauzy Síť. …(více)

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Benefit na podporu politických vězňů v ruské kauze Síť

6. 3. 2020, Hradec Králové

Koncert na podporu ruských anarchistů odsouzených k dlouholetým trestům …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)