Anarchistická federace

Evikce Kliniky – den třetí

Budova Kliniky byla mocí úřední zbavena života. Na střeše za ni bojuje několik posledních mohykánů

střecha

Ve čtvrtek 10. ledna započala evikce budovy autonomního sociálního centra Klinika, kam poslala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která ji oficiálně vlastní, exekutora, bezpečnostní agenturu a stavební firmu. Druhý den, když se exekutor opět vrátil, opustili obránci a obránkyně Kliniky poslední vnitřní prostory. Jen na střeše zůstala pětičlenná skupina squaterů a squaterek. Za podpory dalších lidí z venku tam stále setrvávají.

Důvody pro své konání shrnuli do následujících slov: „Jsme tu, protože Klinika je náš domov. Jsme tu, protože když tu nebudeme my, dům bude prázdný, stejně jako tomu bylo s vilou Milada, lázněmi na Albertově nebo usedlostí Cibulka.“

Podporovatelé byly u Kliniky přítomní i v noci: „25 lidí, 5 psů a jedna harmonika.“ V sobotu dopoledne je pro lidi dole připraveno občerstvení, zejména termosky s teplými nápoji. Později se na místě objevila polévka ze sociálního bistra Střecha. Kdo chtěl na chvíli do tepla, mohl od jedné navštívit žižkovský infoshop Salé, kde se benefičně pro Kliniku v rámci Lidové kuchyně podávala veganská zelňačka a sekaná. Jinak byl na třetí hodinu odpolední svolán na kopeček u Kliniky workshop hraní v samba bandu.

Pracovníci bezpečnostní agentury se na zahradě Kliniky evidentně nudili, a tak když zrovna negrilovali na čerstvě zabaveném grilu zatápějíc vybavením centra, ukazovali lidem na střeše své genitálie. Jedna členka střešní skupiny se k tomu vyjádřila následovně: „Pan hlídač nám nabízel, zda-li ho nechceme obsloužit orálním sexem, což jsme bez díků odmítli. Jen pro pořádek uvádíme, že kdyby přišly nabídky jiné, například na revitalizaci chátrajících objektů, budeme o nich přemýšlet.“
Squateři a squaterky, kteří zůstávají na střeše si zachovávají dobrou náladu a vzkazují: „Máme se pořád fajn, zásob je dost, venku jsou pořád super lidi, co pouští super písničky. Moc si vážíme podpory zvenčí, jste úžasný, bez vás by to nebylo ono.“

Přidejte se i vy k podpoře a projevům solidarity, ať už na místě, nebo symbolicky. Vyvěste kupříkladu ve vašem městě transparent, uspořádejte besedu nebo vylepujte tematické číslo nástěnných novin A3 s textem Klinika je naše.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)