Anarchistická federace

Internacionála v Praze

Report z druhého letošního setkání zahraničních sekretariátů Internacionály anarchistických federací

IFA

V první polovině listopadu se konalo pravidelné setkání delegátů a delegátek členských organizací Internacionály anarchistických federací (IFA). Tentokrát se organizace ujala právě naše federace, respektive místní skupina AF-Praha a s radostí jsme tak v našem městě osobně přivítali kamarádky a kamarády z pěti zahraničních organizací.

Setkání se konalo opět o víkendu (naší podvratnou činnost nám žel nikdo neproplácí), oficiálně začalo v sobotu ráno. Páteční odpoledne a večer jsme věnovali ubytovávání hostů a společnému neformálnímu posezení v přátelském prostředí žižkovských podniků.

O příjemné sobotní vstávání se postaral náš spřátelený kuchařský kolektiv, který pro všechny delegáty a delegátky připravil kopec palačinek a nevyčerpatelné množství zapatistické kávy.

Po snídani jsme se přesunuli k agendě. Prvním bodem bylo jako vždy prezentování „reportů“ jednotlivých federací – tak jsme měli možnost seznámit se s aktivitou anarchistů a anarchistek z různých koutů světa, stejně tak jako s jejich pohledy na vývoj společenské situace v místech jejich působení. Své reporty zaslaly i organizace, jejichž delegáti se tentokrát osobně setkání zúčastnit nemohli.

Následovala nezbytná byrokracie (protože anarchie není chaos, ale pořádek bez nadvlády, jak řekl klasik) a poté výborný oběd (opět tisíceré díky kuchyňskému kolektivu). Po něm jsme prodiskutovali webové stránky IFA, které jsou opět v provozu na adrese https://i-f-a.org a ke kterým bude mít brzo přístup každá členská organizace. Stránky ještě v blízké době projdou mírným redesignem na základě podnětů různých federací. Kromě toho jejich obsah (tedy principy, historie Internacionály a popis fungování) bude brzo, doufejme, dostupný i v češtině.

Poté nás soudruzi ze slovinské Federacije za anarhistično organiziranje (FAO) informovali o průběhu příprav na Kongres IFA, který se koná každé tři roky a který příští rok proběhne v Lublani. Zatím nebudeme nic moc prozrazovat, protože přípravy ještě nejsou u konce, je ale celkem jisté, že jakožto členové a členky AF se této (tradičně velké a dobře zorganizované) události zúčastníme a z místa přineseme reportáž.

Na sobotním programu bylo také prodiskutování chystaného kongresu světových leaderů G20, který se bude od 30. listopadu konat v Buenos Aires, protiakcí, které se proti němu chystají, a možností zapojení anarchistů a anarchistek – v našem kontextu tedy hlavně zorganizování finanční podpory zadrženým.

„Gédvacítka“ byla posledním bodem sobotní agendy, a tak jsme se jali našim mezinárodním kamarádům a kamarádkám ukázat trochu z anarchistické historie i současnosti pražského Žižkova. Po procházce s naším výkladem (Anarchistická federace doporučuje: pokud chcete jít na hřbitov, ověřte si, že má otevřeno) jsme se vrátili do našeho tajného anarchistického doupěte na večeři (jak jinak než skvělou, opět připravenou kamarády z kuchyňského kolektivu). Po zbytek večera jsme si povídali o všem možném i nemožném, navazovali kontakty a užívali si kamarádskou atmosféru.

Nedělní dopoledne bylo věnováno dvěma důležitým tématům: antisexismu (a tomu, jak ho aktivně uplatňovat v rámci našich organizací) a reflexi aktivit IFA, tedy tomu, jak naše myšlenky prosazovat a propagovat efektivněji a koordinovaněji.

Naše pocity z pražského konspiračního setkání s mezinárodní účastí jsou tedy převážně pozitivní. Ačkoliv se tentokrát žel nemohli zúčastnit delegáti a delegátky některých skupin organizovaných v IFA, pražské setkání bylo podnětné (a doplněné o skvělé veganské jídlo!). Doufáme, že našim jižnějším soudruhům a soudružkám nebyla moc velká zima, a těšíme se na další setkání, které se uskuteční opět za několik měsíců.


Verze pro tisk 17.11.2018 AF-Praha
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)