Anarchistická federace

Love Football Hate Racism

Stručný report z tradičního pražského fotbalového turnaje, při němž se tentokrát myslelo i na lidi utíkající před válkami a bídou.

Strahov

V sobotu 10. října proběhl v Praze na strahovském kopci již 12. ročník oblíbeného fotbalového turnaje „Love Football Hate Racism“. Turnaj měl tradičně skvělou atmosféru. Zaregistrovalo se do něj 19 (minimálně pětičlenných) týmů a i s nehrajícími návštěvníky se tohoto sportovního podniku účastnilo více než 200 lidí. Nechybělo veganské občerstvení, distra a samozřejmě ani následný poturnajový mejdan v jednom z podniků na strahovských kolejích, kde k tanci a poslechu zahráli známí pražští DJs.

Přesto byl tento turnaj oproti předešlým něčím výjimečný. Nešlo při něm totiž jen o čistou radost ze sportu a symbolické odmítnutí rasových a dalších předsudků, ale také o praktickou pomoc těm, kteří to v těchto dnech nejvíce potřebují – uprchlíkům. Ve spolupráci s dobrovolníky z Autonomního sociálního centra Klinika se v rámci turnaje uskutečnila sbírka na pomoc uprchlíkům v táborech v Maďarsku, Srbsku a Chorvatsku, a to jak finanční, tak i materiální. Na místě byla navíc instalována improvizovaná výstava fotografií z uprchlických táborů v Srbsku, které pořídil jeden z dobrovolníků Kliniky.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy