Anarchistická federace

Neviditelné vraždy

Vyšla další mrazivá výpověď o vražedném řádění neonacistů v Rusku.

obálka

Neviditelné vraždy sestavil ruský antifašista a umělec Ilja Falkovskij z výpovědí svědků i samotných pachatelů vražd spáchaných z důvodu rasové a etnické nenávisti. Kniha volně navazuje na brožuru Vlastenectví jako diagnóza, kterou jsme vydali začátkem roku. Neviditelné vraždy jsme připravili společně s Antifašistickou akcí a na jejich nadstandardně kvalitním provedení má zásluhu Martin Tvrdý. Výtěžek z prodeje knihy půjde na podporu antifašistů v Rusku.

V posledních letech se Ilja Falkovskij zaměřil na zveřejňování nacionálně motivovaných zločinů vůči ekonomickým imigrantům v Rusku, navštěvoval soudní procesy s jejich vrahy, prostudoval tisíce stran vyšetřovacích spisů, informoval o kauzách v médiích. Ze soudních spisů vytvořil dokumentární koláž, kterou nezamýšlel jen jako knihu, ale i jako text, který se bude předčítat na výstavách nebo festivalech, na lidskoprávních akcích a veřejných shromážděních, tedy jako živou součást uměleckého života nebo aktivistického veřejného dění.

Neonacisti v Rusku pravidelně zabíjejí lidi. V novinách se ocitají strohé údaje z policejních souhrnných zpráv. ,Podřezaný metař‘, ,zabitý muž asiatského vzhledu‘. Ale jak se to stalo? Kdo jsou ti bezejmenní lidé? Skoro se o nich nemluví. Jenže každý z nich měl svůj život, měl příbuzné, pro které je ztráta bližního obrovskou tragédií… Jsem přesvědčený, že nemáme právo zapomínat na zabité. Zapomnětlivost je podobná netečnosti a lhostejnosti,“ píše autor v prologu knihy.

Kniha Незаметные убийства (Neviditelné vraždy) vyšla v září 2014 a poprvé byla představena v rámci knižního jarmarku 6. září 2014 v Moskvě, který každoročně organizuje Spolek nezávislých vydavatelů a distributorů. České vydání připravily společně Antifašistická akce – AFA a Nakladatelství Anarchistické federace a poprvé se distribuovalo na pražském anarchistickém knižním festivalu v květnu 2015.

194 stran; cena 200 Kč (výtěžek bude věnován na pomoc politickým vězňům Alexeji Gaskarovovi a Alexeji Sokratovi Sutugovi); knihu lze sehnat na většině distribučních míst s anarchistickými tiskovinami a prostřednictvím knižního velkoobchodu Kosmas.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Florida Project

11. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)