Anarchistická federace

Rumunsko, Report z Lovekills festivalu

Lovekills anarcho-feminism festival se konal 6. a 7. července nedaleko Temešváru. Byl první anarcho-feministickou událostí, kde hlavní atrakcí nebyly (punkové) koncerty, ale workshopy a diskuse. To je asi také důvod, proč o něj projevilo zájem ne zrovna mnoho lidí. Přijelo tak kolem padesáti lidí z Rakouska, Německa, Chorvatska, Ukrajiny a Řecka. V Rumunsku stále lidé nereagují příliš pozitivně, když vidí „feminismus“ obecně, a zvlášť když vidí „anarcho-feminismus“… Tak se workshopů účastnilo nemnoho lidí, většina dorazila až na after-party.

Lovekills logo

6. července se konaly workshopy: „Marginální skupiny a otázka moci“, „Zkušenost a politika sexuálního násilí“, „Stát – moderní fašismus“ a žonglování. Program byl velmi uvolněný a workshopy končily pozdě v noci následovány velkou párty, která končila až k ránu.

7. července byly workshopy: „Mýty a skutečnost: obchod s lidmi“, „Barbie – úsměv v plastu“, „Domácí a obecný sexismus“. Poté se promítaly dva filmy: „Vagina monology“ a druhý o squattingu v Amsterdamu.

Oba dva dny bylo distro s hudbou, tričky a množstvím anarchistické propagandy v angličtině, rumunštině a němčině.

Význam tohoto festivalu se projeví až v budoucnu, bude-li však pokračovat. Je potřeba informovat lidi o ženských otázkách a o boji, který musí být veden k jejich vyřešení. Je nemožné být anarchisty bez toho, abychom byli feministy. Boj za ženská práva musí být bojem proti státu, který je záštitou patriarchální společnosti, kapitalismu, hierarchie a bezpráví na světě. (To je hlavní myšlenka kolektivu Lovekills, s níž se rozhodl organizovat tento festival.)

Pozvánka na festival v češtině ZDE.

Stránky festivalu ZDE.

Původní report ZDE.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)