Anarchistická federace

Anarchisti proti oslavám NATO v Prahe

V úterý 12. března pořádala radnice Prahy 13 shromáždění při příležitosti tříletého výročí vstupu ČR do NATO. Oslavy se účastnili někteří politici, včetně amerického velvyslance, hrála militaristická /příšerná/ country kapela a konala se přehlídka historické válečné techniky a uniforem. Následoval ohňostroj /že by připomínka hrdinného bombardování Kábulu?/. Tuto oslavu považujeme za provokaci a drzost, velebit Severoatlantickou alianci, navíc v době, kdy má na svědomí životy několika tisíc civilistů v Afghánistánu nám přijde nemorální.
Více jak 20 anarchistů se shromáždilo poblíž oficiálního mítinku, k němuž se vydali s transparenty a pikety, na nichž byla hesla jako:"Více válek, ať máme co slavit za rok!", "Více mrtvých civilistů znamená více demokracie" a další. Kordon policistů se na okraji shromáždění postavil anarchistům do cesty, právo oslavovat bylo ten den vyhrazeno jen příznivcům NATO. Anarchisté přečetli parodický projev, který si poslechli i někteří účastníci oficiální veselice. Projevy politiků vychvalující samotnou Alianci i naše členství v ní byly rušeny pískáním a skandováním:"Mír chýším, válku palácům!", "Dříve Moskva, dneska Brusel!" atd. Skandovala i skupina bolševiků protestujících v povzdálí. Demonstrace anarchistů posléze bez incidentů skončila, pouze pořadatelé oslav rušili veřejný pořádek ohňostrojem.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (3)

31. 10. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)