Anarchistická federace

Leták na podporu zadržovaných ruských a běloruských aktivistů

Alexej a MaximAnarchistický černý kříž při Československé anarchistické federaci (ABC-ČSAF) vydal aktuální leták na podporu zadržovaných ruských a běloruských aktivistů.

V Rusku jsou stále zadržováni Alexej Gaskarov a Maxim Solopov kvůli svému aktivnímu vystupování v kauze Chimského lesa, který se lidé snaží zachránit proti plánům na výstavbu dálnice. Alexej je libertinským socialistou, který se stal v průběhu několika let jedním z nejaktivnějších lidí v moskevském hnutí. Maxim se neoznačuje přímo za anarchistu, je však aktivním antifašistou. Alexeji a Maximovi se stalo osudným, že se veřejně angažovali proti zlovůli úřadů, politiků a kapitálu a vystupovali s nezakrytými obličeji a pod svými jmény. Stejně jako při veřejném vystupování proti neonacismu, jako například v následující reportáži Ren-TV, kde v roce 2008 promluvil právě Alexej. (Stanislav Markelov, který v reportáži také mluví, se stal obětí vražedného útoku.)Není divu, že jim bylo několikrát vyhrožováno neonacisty a „Centrum pro potírání extremismu“ v Moskvě se rozhodlo uštědřit jim další ránu. Více o jejich kauze na stránkách antifa.cz.

Dalšími zadrženými, o nichž se leták zmiňuje, jsou běloruští anarchisté Ihar Bahaček, Valeryja Chocina, Siarhiej Ślusar, Mikalaj Dziadok, Alaksiej Žynherouski, Alaksandar Franckievič a Anton Lapcionak. Ti jsou obviňováni z útoku na ruské velvyslanectví. Ten se měl udát v solidaritě s výše zmíněnými vězněnými ruskými aktivisty. O případu jsme informovali ZDE.

Oboustranný leták v tiskové podobě ZDE.
Leták bude také k dispozici na ABC festu, který se bude konat 18. září 2010 v praždém DisCentru. Více ZDE.

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hry prachu

25. 2. 2020, Praha

Promítání na Salé …(více)

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)