Anarchistická federace

Leták na podporu zadržovaných ruských a běloruských aktivistů

Alexej a MaximAnarchistický černý kříž při Československé anarchistické federaci (ABC-ČSAF) vydal aktuální leták na podporu zadržovaných ruských a běloruských aktivistů.

V Rusku jsou stále zadržováni Alexej Gaskarov a Maxim Solopov kvůli svému aktivnímu vystupování v kauze Chimského lesa, který se lidé snaží zachránit proti plánům na výstavbu dálnice. Alexej je libertinským socialistou, který se stal v průběhu několika let jedním z nejaktivnějších lidí v moskevském hnutí. Maxim se neoznačuje přímo za anarchistu, je však aktivním antifašistou. Alexeji a Maximovi se stalo osudným, že se veřejně angažovali proti zlovůli úřadů, politiků a kapitálu a vystupovali s nezakrytými obličeji a pod svými jmény. Stejně jako při veřejném vystupování proti neonacismu, jako například v následující reportáži Ren-TV, kde v roce 2008 promluvil právě Alexej. (Stanislav Markelov, který v reportáži také mluví, se stal obětí vražedného útoku.)Není divu, že jim bylo několikrát vyhrožováno neonacisty a „Centrum pro potírání extremismu“ v Moskvě se rozhodlo uštědřit jim další ránu. Více o jejich kauze na stránkách antifa.cz.

Dalšími zadrženými, o nichž se leták zmiňuje, jsou běloruští anarchisté Ihar Bahaček, Valeryja Chocina, Siarhiej Ślusar, Mikalaj Dziadok, Alaksiej Žynherouski, Alaksandar Franckievič a Anton Lapcionak. Ti jsou obviňováni z útoku na ruské velvyslanectví. Ten se měl udát v solidaritě s výše zmíněnými vězněnými ruskými aktivisty. O případu jsme informovali ZDE.

Oboustranný leták v tiskové podobě ZDE.
Leták bude také k dispozici na ABC festu, který se bude konat 18. září 2010 v praždém DisCentru. Více ZDE.

Píšou jinde

Podporujeme

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)